"Нафтогаз" сплатив борг "РосУкрЕнерго" перед Росією

Згідно з контрактами між "Нафтогазом" та "Газпромом", українська компанія розплатилася з Росією за борги "РосУкрЕнерго". Це ті самі 11 млрд кубометрів газу, на компенсацію за які претендує  "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі.

НАК "Нафтогаз" придбав і оплатив "Газпрому" 11 млрд кубометрів газу, на компенсацію за які претендує компанія "РосУкрЕнерго" в Стокгольському арбітражному суді.

Це випливає з контрактів між "Нафтогазом" і "Газпромом", які має в розпорядженні "Дзеркало тижня".

Формально, до 19 січня 2009 року, вказані об'єми газу числилися за "РосУкрЕнерго" і знаходилися в підземних газових сховищах України, тобто реально контролювалися "Нафтогазом". "РосУкрЕнерго" придбала ці об'єми у групи "Газпрому" за контрактами, укладеними у 2004-2007 роках. За придбаний газ "РосУкрЕнерго" не поспішала розраховуватися з "Газпромом", і накопичена заборгованість склала 1,7 млрд дол.

Згідно з документами, що публікуються, "Газпром" поступився "Нафтогазу" боргом "РосУкрЕнерго" на суму 1,7 млрд дол., а "Нафтогаз" за це заплатив "Газпрому" 1,7 млрд. дол. живими грошима (тобто фактично повернув борг замість "РосУкрЕнерго").

Відповідно, за рахунок боргу "РосУкрЕнерго" "Нафтогаз" вилучив 11 млрд. кубометрів газу, що числяться за "РосУкрЕнерго" в українських підземних сховищах (первинна вартість яких і складала 1,7 млрд. дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 кубометрів).

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний суд розглядає претензії до НАК "Нафтогаз України", пов'язані з вилученням в газу в компанії "РосУкрЕнерго". Сума вимог становить близько 5,4 мільярда доларів.

Співвласник РУЕ Дмитро Фірташ сказав, що оптимальним рішенням Стокгольмського суду для комапнії буде варіант, що зобов'язує Україну повернути вартість 11 мільярдів кубометрів газу. Також він відмовився від повернення цього палива в товарному вигляді.

11 мільярдів кубометрів газу були вилучені "Нафтогазом" у RosUkrEnergo в 2009 році як компенсація після того, як у результаті підписання прямого контракту між НАКом і "Газпромом" у січні 2009 року RosUkrEnergo було виключено зі схеми поставок газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з "Газпромом", який володіє 50% RosUkrEnergo.

У справі RosUkrEnergo проти "Нафтогазу України" вже відбулися два слухання по суті справи (у червні-липні 2009 року і в січні 2010-го) і декілька процесуальних слухань. На початку квітня Стокгольмським арбітражним судом було ухвалено проміжне рішення про відшкодування НАКом компанії RosUkrEnergo 197 мільйонів доларів.

Читайте також:

Фірташ вимагає від "Нафтогазу" більше 5 мільярдів доларів

Фірташ відмовився взяти борг у "Нафтогазу" товаром

Фірташ: росіяни з імперськими замашками хочуть поглинути "Нафтогаз"

Росія готова створити СП на базі "Газпрому" і "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: