"Нафтогаз" сподівається відсудити газ у RosUkrEnergo

"Нафтогаз" подасть апеляцію на рішення Шевченківського суду столиці, який підтримав вердикт Стокгольмського арбітражу і наказав компанії повернути 12,1 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo.

НАК "Нафтогаз України" подасть апеляцію на рішення Шевченківського райсуду Києва, яким він зобов'язав компанію повернути RosUkrEnergo 12,1 млрд. кубометрів газу.

Про це повідомляє прес-служба Мінпаливенерго.

Зокрема, міністр палива та енергетики Юрій Бойко доручив "Нафтогазу" подати апеляцію на ухвалу Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня, який підтвердив рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу.

13 серпня Шевченківський районний суд Києва підтвердив вердикт Стокгольмського арбітражу за позовом трейдера RosUkrEnergo. Згідно з ним "Нафтогаз України" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 12,1 мільярда кубометрів газу до 1 вересня 2010 року або в інший термін, погоджений сторонами.

Зараз цей обсяг газу коштує близько 3 мільярдів доларів. Якщо трейдер отримає газ, то він зможе відновити свій бізнес у Європі, повністю втрачений після російсько-українського газового конфлікту початку 2009 року.

Як відомо, минулого році RUE подала позов до Стокгольмського арбітражного суду, зажадавши повернути 11 мільярдів кубометрів газу або відшкодувати його вартість. За підсумками цього розгляду в 2010 році сторонами було підписано для "Нафтогазу" мирову угоду, в рамках якого українська сторона зобов'язалася повернути RUE відібраний газ, а також виплатити неустойку - ще 1,1 мільярда кубометрів.

Читайте також:

Шевченківський суд зобов'язав Україну повернути газ RosUkrEnergo

Британська баронеса позбулася посади через зв’язки з Фірташем

Фігурант справи RosUkrEnergo вимагає допитати керівників "Газпрому"

Україна запропонувала RosUkrEnergo продати газ на внутрішньому ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: