Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" та шість компаній подали позов проти Росії через вкрадені активи в Криму

Загальна сума позову становить 2,6 мільярда доларів.

Два дні тому, 17 жовтня, українські нафтогазові компанії ініціювали арбітражне провадження проти Російської Федерації та вимагають відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням РФ активів групи в анексованому Криму.

Позов, зокрема, подали НАК "Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній – ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДК "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" та ДК "Газ України". Попередня загальна сума вимог щодо відшкодування становить 2,6 млрд доларів США. Про це сьогодні, 19 жовтня, повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

"Після незаконного вторгнення до Криму та окупації півострова у 2014 році Російська Федерація застосувала масштабну та добре координовану схему позбавлення українських компаній їхнього майна без виплати компенсації. У Криму "Нафтогаз" мав кілька цінних енергетичних активів, захоплення яких російською стороною грубо порушує двосторонню інвестиційну угоду, яка вимагає, щоб Російська Федерація поважала й захищала українські активи, у тому числі й ті, що розташовані в Криму. Схема, використана Російською Федерацією, крім інших дій, передбачала кроки до формальної націоналізації нафтових і газових активів "Нафтогазу" в Криму, включаючи збройне захоплення бурових платформ і передачу майже всіх кримських активів "Нафтогазу" російській державній компанії", – ідеться в повідомленні "Нафтогазу".

Тим часом Стокгольмський арбітраж завершив усні слухання в іншій справі "Нафтогазу" та "Газпрому".

Відео "Нафтогаз" перейшов в управління Кабміну

Залиште свій коментар

Вибір редакції