"Нафтогаз" у першому кварталі працюватиме в мінус

У президента підрахували, що збитки "Нафтогазу" від транзиту газу в першому кварталі становитимуть 200 млн. дол.

Уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський прогнозує, що збитки НАК "Нафтогаз України" в першому кварталі 2009 року від послуг з транзиту російського газу становитимуть близько 200 млн. дол.

Соколовський пояснив, що для забезпечення транзиту в першому кварталі необхідно купити 1,99 млрд. кубометрів газу, а ціна на газ становить 360 дол. за тисячу кубометрів, тобто необхідно купити газ на суму близько 700 млн. дол. При цьому він додав, що Україна як оплату послуг за транзит російського газу до Європи в першому кварталі одержить близько 500 млн. дол.

"Різниця майже мінус 200 млн. дол.", - додав він. - "Ми фактично доплачуватимемо за те, що виконуємо свою роботу".

При цьому Соколовський висловив надію, що в другому-третьому кварталах дана ситуація поліпшиться.

Нагадаємо, підписано газові контракти між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ ""Газпром" передбачають знижку для України в 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка в першому кварталі 2009 року становитиме 450 дол. за тис. куб. м. Українська сторона, у свою чергу, зберігає ставку транзиту в 2009 році на рівні 2008 року – 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. Ціна змінюватиметься за формулою щокварталу. Обсяг постачання газу до України в 2009 році становитиме 40 млрд. куб. м. З 1 січня 2010 року "Газпром" продаватиме газ Україні за ринковою європейською ціною без знижок.

За даними НАК ”Нафтогаз України”, закупівельна ціна природного газу для України в першому кварталі 2009 року становитиме 360 дол. за тис. куб. м, у другому кварталі – 270 дол. за тис. куб. м, у третьому кварталі – 219 дол. за тис. куб. м, у четвертому кварталі - 162 дол. за 1 тисячу кубометрів.


Читайте також:
Експерт: Росія робить все, щоб контролювати українську газову трубу
Ющенко просить Раду надати дотації "Нафтогазу"
Ющенко ніколи не займався "смердючим газом"

Відео"Нафтогаз" у першому кварталі працюватиме в мінус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: