"Нафтогаз України" розрахувався з власниками єврооблігацій

Позиція групи інвесторів щодо оголошених умов реструктуризації єврооблігацій ще в обговоренні і буде сформована 1 жовтня.

НАК "Нафтогаз України" виплатила купонний дохід за єврооблігаціями, випущеними на суму 500 млн доларів із розрахунку 8,125% річних і піврічного купонного періоду, повідомив партнер консалтингової фірми Aequi-Libria (Люксембург) Карл Філіп Томас, який представляє групу кредиторів НАК.

Так, з його слів позиція групи інвесторів щодо оголошених умов реструктуризації єврооблігацій ще в обговоренні і буде сформована в четвер.

Нагадаємо, що "Нафтогаз України" 24 вересня запропонував власникам єврооблігацій обміняти їх на нові папери з державною гарантією і погашенням в 2014 році.

Держхолдинг пропонує збільшити купонну ставку з поточних 8,125% до 9,5% річних.

Раніше також повідомлялося, що НАК вже почав переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу на загальну суму 1,6 млрд доларів.

Крім єврооблігацій, мова йде про борги Нафтогазу України Depha Bank на суму 220 млн доларів, Credit Suisse International (CSI) - на 550 млн і Deutsche Bank - на 395,2 млн доларів, термін погашення яких припадає на 2009-2012 роки.

З урахуванням відсотків загальна сума виплат за ними становить близько 1,78 млрд доларів, у тому числі в цьому році - близько 650 млн доларів, в наступному - близько 570 млн доларів.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" раніше не підтвердила інформацію про її намір виплатити 30 вересня прибуток за єврооблігаціями, озвучену раніше міністром палива та енергетики Юрієм Проданом.

Раніше сьогодні міністр палива і енергетики Юрій Продан повідомив журналістам перед засіданням уряду, що "Нафтогаз України" 30 вересня виплатить купонний дохід по п'ятирічних єврооблігацій 2004 року.

Також сьогодні Люксембурзька фондова біржа виключила з котирувального списку п'ятирічні євробонди компанії НАК "Нафтогаз України" на 500 млн доларів, термін погашення яких наступає сьогодні.

24 вересня Люксембурзька фондова біржа призупинила торги цими євробондами у зв'язку з допущеним компанією порушенням правил біржі. Які саме правила біржі були порушені, не повідомлялося.

"Нафтогаз України" 30 вересня 2009 року мав погасити 500 млн доларів по п'ятирічних євробондів, що були випущені в 2004 році НАК мала намір реструктуризувати цей борг, як і інші платежі, ще на 1,1 млрд доларів.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" запропонував кредиторам 24 вересня реструктуризувати борг за облігаціями на $ 500 млн на п'ять років. Цінні папери з дохідністю 8,125% з погашенням 30 вересня 2009 запропоновано поміняти на нові, гарантовані державою, з терміном погашення в 2014 році і дохідністю 9,5%.

Читайте також:

"Нафтогаз України" запропонував кредиторам реструктуризувати борг

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

"Газпром" оголосив "Нафтогаз" "головним болем європейського масштабу"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: