"Нафтогаз" успішно врятувався від дефолту

"Нафтогаз" завершив реструктуризацію зовнішніх боргів, які загрожували компанії оголошенням дефолту.

НАК "Нафтогаз України" у четвер, 5 листопада, успішно завершила комплексну реструктуризацію свого зовнішнього боргу. Компанія провела формальний обмін єврооблігацій та зобов'язань за двосторонніми кредитами на єдиний інвестиційний інструмент.

Як повідомили у прес-службі паливної компанії, нові облігації були випущені під гарантії українського уряду з погашенням у 2014 році. Ставка купону по цінних паперах становить 9,5%, у четвер їх було подано до клірингових систем.

"Це був технічно важкий процес, із яким керівництво компанії та її радники успішно впорались. Окрім позбавлення значного фінансового навантаження на "Нафтогаз", ця транзакція сприяє створенню позитивного іміджу України на міжнародних ринках капіталу та демонструє успішну співпрацю з урядом", - відзначив голова правління "Нафтогазу" Олег Дубина.

Нагадаємо, раніше неможливість "Нафтогазу" виплатити зобов'язання по зовнішніх боргах поставило компанію на межу дефолту. Було знижено міжнародні рейтинги НАК.

Українська компанія після цього запропонувала кредиторам реструктуризувати борг по облігаціях на 500 мільйонів доларів, випущених у 2004 році на 5 років.

Цінні папери з прибутковістю 8,125% із погашенням 30 вересня 2009 року було запропоновано поміняти на нові гарантовані державою з терміном погашення в 2014 році та прибутковістю 9,5%. Уряд дозволив Міністерству фінансів видати державну гарантію по зобов'язаннях компанії у разі домовленостей з кредиторами.

Реструктуризацію боргу національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" підтримали 92% кредиторів.

Читайте також:

Рейтинги "Нафтогазу" знижено до стану дефолту

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою грошима "Ощадбанку"

"Нафтогаз" натякає, що грошей для "Газпрому" немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: