"Нафтогаз" в акції з продажу запасу газу для населення на зиму "забув" розказати про невигідні умови – АМКУ

Дата публікації
Перегляди
70к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Нафтогаз" в акції з продажу запасу газу для населення на зиму "забув" розказати про невигідні умови – АМКУ

Антимонопольний комітет виявив порушення закону "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Антимонопольний комітет виявив, що "Нафтогаз України" та регіональні газопостачальники під час рекламної акції з продажу населенню газу на увесь опалювальний сезон подають неповну інформацію.

Про цю акцію "Нафтогаз" оголосив три тижні тому. Мовляв, побутові споживачі мають можливість зекономити на опаленні взимку (бо тоді газ ніби дорожчатиме) й скористатися продуктом "Газовий запас" у рамках акції "Твоя енергонезалежність". За умовами акції, споживач може придбати до 25 тис. кубометрів газу до 25 вересня за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону. Для участі в акції слід звернутися до газзбуту, підписати додаткову угоду, внести передоплату. Організатор акції запевняє, що вигода – користуватися дешевим газом під час опалювального сезону, сплачуючи лише вартість його транспортування/розподілу.

У АМКУ відзначають, що "такий крок "Нафтогазу" свідчить про зростання конкуренції між постачальниками на ринку природного газу і є дійсно прогресивним кроком на шляху розвитку ринкових відносин у сфері природного газу. Разом з тим, конкуренція дає свій позитивний ефект, зокрема у вигляді зниження ціни, лише коли є добросовісною. Тобто, коли споживач робить свій вибір на користь того чи іншого постачальника на підставі повної та точної інформації про ціни та умови придбання продукту".

Антимонопольний комітет провів детальний аналіз акції й виявив, що умови акції не містять повних та точних умов додаткової угоди, яку має підписати споживач.

"А відповідно до цієї угоди споживач, сплачуючи постачальникові кошти з розрахунку замовлених обсягів природного газу за ціною, визначеною в цій угоді, набуває право отримати ці обсяги в період від 1 жовтня 2019 до 31 березня 2020 року виключно у випадку, якщо чинні на момент постачання ціни будуть вищими, ніж ціна, за якою було здійснено передоплату. У разі, якщо протягом того ж періоду ціна на природний газ буде нижчою за ціну, за якою було здійснено передоплату, побутовому споживачу необхідно буде додатково оплатити вартість спожитого природного газу, незважаючи на наявність передплаченого об’єму природного газу", - повідомили в АМКУ.

Це означає, що споживач може не отримати газ за акційною ціною і йому доведеться купувати його знову.

"Якщо ціна на газ взимку буде нижчою, ніж оплачена за акцією у вересні, то доведеться оплатити новий об’єм газу за новою, хай і нижчою, ціною. А за вже придбаний кошти не повернуться – просто цей об’єм "чекатиме", поки ціна знову підвищиться. А якщо ціна так і залишатиметься нижчою, то перерахунок буде можливий лише після 1 квітня. І це не просто теорія: чинна ціна на природний газ для населення у серпні 2019 року складала 4770 грн за 1000 м3 і була на 226 грн нижчою за ціну за акцією "Твоя енергонезалежність", - повідомили в АМКУ.

Фото: Антимонопольний комітет України

В Антимонопольному комітеті наголосили, що "споживач, не маючи повної та точної інформації, може бути введений в оману".

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не затверджувала додаткову угоду до цього договору та викладені в ній умови.

АМКУ рекомендує газопостачальній компанії "Нафтогаз України" та регіональним газопостачальним компаніям під час здійснення комунікації щодо акції "Газовий запас" припинити поширення неповної та неточної інформації, бо це містить ознаки порушення закону "Про захист від недобросовісної конкуренції". Також Комітет звернувся до НКРЕКП з пропозицією вжити заходів щодо забезпечення контролю за дотриманням газопостачальними компаніями ліцензійних умов.

"Враховуючи загрозу виникнення кризових ситуацій з постачанням природного газу побутовим споживачам в період опалювального сезону, Антимонопольний комітет надіслав надані "Нафтогазу" рекомендації також в Міністерство енергетики та захисту довкілля України, Кабінет міністрів України та Офіс президента України", - повідомили в АМКУ.

Газ подешевшає для населення ще на 115 гривень – Андрій Герус

Газ подешевшає для населення ще на 115 гривень – Андрій Герус

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
70к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація