"Нафтогаз" віддасть газ Фірташу до кінця року

Джерело в уряді запевнило, що з урахуванням нинішніх запасів газу і планованому обсязі імпорту в 2011 році повернення газу не вплине на газовий баланс країни.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" планує до 2012 року завершити повернення 12,1 млрд. куб. м газу компанії RosUkrEnergo Дмитра Фірташа.

"Цього року весь обсяг газу буде повністю повернуто", - повідомило джерело в уряді.

Джерело додало, що з урахуванням нинішніх запасів газу в підземних сховищах і планованому обсязі імпорту в 2011 році повернення газу не вплине на газовий баланс країни.

Газ планується повертати поетапно.

Зі слів співрозмовника, обсяги поетапного повернення природного газу прив'язані до контрактів російського "Газпрому" на експорт газу в країни Європи.

У грудні 2010 року "Нафтогаз" повернув RosUkrEnergo 784 млн. куб. м газу.

Таким чином, українському холдингу станом на початок січня залишається повернути RosUkrEnergo близько 11,3 млрд. куб. м.

Як відомо, в кінці листопада "Нафтогаз", російський "Газпром" і RosUkrEnergo домовилися про врегулювання спору з повернення українським холдингом 12,1 мільярдів кубометрів газу RosUkrEnergo.

Згідно з підписаними документами, на виконання рішення Арбітражного інституту торговельної палати в Стокгольмі "Нафтогаз" повинен зробити повернення зазначеного обсягу газу RosUkrEnergo.

Всі суди, в тому числі Верховний Суд, підтвердили це зобов'язання.

У свою чергу RosUkrEnergo вже погасила заборгованість перед "Нафтогазом" у сумі 1,7 мільярда доларів і повинна погасити борг перед "Газпромом" у сумі 810 мільйонів доларів.

Читайте також:

"Нафтогаз" може заплатити ще одному газотрейдеру

"Нафтогаз" пробачив Фірташу майже мільярд

Фірташ повернув собі контроль над титановими компаніями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: