"Нафтогаз" віддав RUE 3,5 млрд кубометрів газу

В грудні 2010 року RosUkrEnergo також було віддано близько 800 млн кубометрів газу.

НАК "Нафтогаз України" віддав компанії RosUkrEnergo в січні 2011 р. 3,5 млрд куб. м газу. Про це заявив голова правління НАКу Євгеній Бакулін.

"Минулого місяця було (віддано) 3,5 млрд. куб. м", - заявив Бакулін. При цьому в грудні 2010 р., за словами Бакуліна, RosUkrEnergo також було віддано близько 800 млн куб. м. газу.

Крім того, Бакулін відзначив, що вже підписані графіки віддачі газу і "Нафтогаз" контролює цей процес. При цьому він не уточнив скільки часу триватиме передача газу RUE.

"З RosUkrEnergo і "Газпромом" домовленість така, щоб це (повернення газу) не вплинуло на обсяги транзиту російського газу до Європи, на забезпечення підприємств і українських споживачів. Виходячи з цих показників, є крива, яка залежить від температурних показників... Ось зараз морози вдарили, відповідно ми більше беремо для споживачів України і менше віддаємо" - заявив Бакулін.

Нагадаємо, 7 грудня міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко підтвердив, що RUE перерахувало НАК "Нафтогаз України" 1,7 млрд дол. боргу. Того ж дня RUE за рахунок засобів "Газпромекспорта" погасило 2,51 млрд дол. боргу перед "Газпромом" і "Нафтогазом".

В кінці листопада 2010 р. сторони підписали пакет угод щодо вирішення низки суттєвих питань взаємодії в газовій сфері. Згідно з підписаними документами на виконання рішення Арбітражного інституту торговельної палати в м. Стокгольм (Швеція) "Нафтогаз України" здійснить повернення 12,1 млрд куб. м природного газу RosUkrEnergo АG.

У свою чергу, RosUkrEnergo АG мав погасити заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" в сумі 1,7 млрд дол. і перед групою "Газпром" в сумі 810 млн дол.

Таким чином, підписання пакета угод дозволило сторонам повністю врегулювати відносини, пов'язані з поставками газу в 2008-2009 рр.

Читайте також:

Російський газ для України знову подорожчає

"Нафтогаз" розраховуватиметься з Москвою російськими рублями

RosUkrEnergo завершує свою діяльність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: