Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" відповів "Газпрому" на його пропозиції щодо транзиту газу

Москва має сплатити Києву близько трьох мільярдів доларів.

НАК "Нафтогаз України" відправив "Газпрому" відповідь на його пропозиції щодо умов продовження транзиту російського газу до Європи територією України.

"У відповіді зазначено, що сторони мають і надалі обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії. Завдяки ефективній спільній роботі уряду, НКРЕКП та "Оператора ГТС України", впровадження європейських правил в Україні йде за узгодженим графіком, "Газпром" має всі можливості для того, щоб укласти новий довгостроковий контракт на транзит газу через Україну за цими правилами", - зазначили в "Нафтогазі".

У НАК зауважили, що погоджуються з варіантом укладення контракту на транзит, який запропонував віцепрезидент Єврокомісії Марош Шевчович.

"У нас немає жодного сумніву, що цей варіант відповідає як європейським правилам, так і легітимним інтересам української та російської сторони. Також "Нафтогаз" зазначив, що якщо "Газпром" розглядає свою пропозицію як варіант на випадок надзвичайної ситуації, тобто якщо "Газпром" не встигне укласти довгостроковий контракт на транзит, то такий варіант все одно має відповідати українському законодавству та європейським правилам", - зазначили в "Нафтогазі".

У компанії додали, що "ми дотримуємося конструктивної і неконфронтаційної позиції, і тому на пропозицію "Газпрому" ми нагадали про інші варіанти запобігання негативних наслідків від надзвичайних ситуацій, такі як передавання газу на кордоні Україна-РФ та операції "своп". Ми також запропонували певні додаткові кроки, які потрібні для забезпечення безпеки постачань газу споживачам за таким сценарієм. Ми також зауважили, що готові конструктивно розглядати пропозиції "Газпрому" щодо виконання рішень Стокгольмського арбітражу і відповідної мирової угоди".

Наразі, за остаточним та обов’язковим для виконання рішенням, "Газпром" має сплатити "Нафтогазу" близько 3 млрд доларів.

"Нас влаштовують грошові кошти, але якщо "Газпром" хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію", - зауважили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, 18 листопада "Газпром" направив "Нафтогазу" пропозицію щодо подовження на рік чинного контракту або укладання нового договору щодо транзиту газу. Головна умова Москви - відмова обох сторін усіх позовів та обнулення претензій, які вже призначили суди. Зазначимо, що "Газпром" поки що в мінусі на 3 млрд доларів. Київ подав ще позовів на майже 12 млрд доларів.

Відео У "Газпромі" радіють дозволу Данії на будівництво "Північного потоку-2"

Данське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво "Північного потоку-2". Труби для поставок російського газу в Європу мають пролягати по дну Балтійського моря. Досі Данія була єдиною країною, що не дозволяла будівництво в своїх територіальних водах.  

У "Газпромі" радіють дозволу Данії на будівництво "Північного потоку-2"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції