"Нафтогаз" відповів НУ-НС

"Нафтогаз України" просить блок "Наша Україна - Народна самооборона" припинити необдумано приписувати компанії і уряду недостовірні наміри.

"Нафтогаз України" звертається до блоку "Наша Україна - Народна самооборона" з проханням припинити необдумано приписувати компанії і уряду недостовірні наміри, які не можуть існувати у принципі через особливість законодавства України. Про це сказано в заяві прес-центру НАК "Нафтогаз України".

Компанія відзначає, що заява блоку "Наша Україна - Народна самооборона" свідчить про свідоме перекручення представниками окремих політичних сил позиції НАК “Нафтогаз України” і уряду в питанні власності вітчизняної ГТС. “Нафтогаз України” є законослухняною компанією і послідовно дотримується в своїй діяльності вимог законодавства України, яке не передбачає відчуження об`єктів ГТС або передачу їх в управління будь-яким іншим суб`єктам господарювання, сказано в заяві.

Євген Бакулін
УНІАН
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін
НАК “Нафтогаз України” зазначає, що пропозиції щодо спільного з російськими партнерами використання української ГТС направлені виключно на підвищення ефективності її використання, тобто збільшення обсягів транзиту газу через територію України. Це, у свою чергу, збільшить доходи “Нафтогазу” і позитивно вплине на обсяги сплачених податків до Державного бюджету України.

НАК “Нафтогаз України” розділяє думку голови політради блоку В’ячеслава Кириленка, що українська ГТС - "можливо, останнє стратегічне надбання, яке нашій країні залишилося". Саме тому ГТС України повинна ефективно працювати на Державу, його перспективу, а не простоювати в майбутньому як литовська ділянка нафтопроводу "Дружба" або українська частка газопроводу "Північний Кавказ - Центр". Компанія вітає наміри пана Кириленка, як представника однієї з політичних сил, які беруть участь в позачергових парламентських виборах, долучитися до публічної дискусії щодо майбутнього української ГТС. Саме забезпечення відкритого і публічного громадського обговорення навколо майбутнього ГТС України відкриває можливість її ефективної роботи на Українську державу впродовж ближчих років, підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, сьогодні прес-служба блоку "Наша Україна - Народна самооборона" з посиланням на В'ячеслава Кириленка повідомила, що будь-які операції з українською ГТС будуть незаконними. За його словами, уряд Януковича, "особливо перед завершенням своєї діяльності, готовий на будь-які кроки, щоб почати процес передачі управління ГТС в якісь інші руки". "У нас діє закон, який забороняє і приватизацію ГТС, і будь-які маніпуляції з ГТС, зокрема передачу в концесію і операції з активами", - сказав Кириленко.

Як повідомляв iPlus, 21 серпня на прес-конференції голова Правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін заявив про обговорення з російськими партнерами питання часткового обміну активами в нафтогазовій галузі, проте, при цьому зазначив, що чинне законодавство України прямо забороняє таку систему взаємовідносин з Російською Федерацією. Бакулін підкреслив, що частковий обмін активами в нафтогазовій галузі розглядається як стратегічна і вигідна перспектива для України, має бути детально прорахований, публічно обговорений на рівні експертів, посадовців і громадськості, і лише після цього, в разі отримання позитивних висновків, запропонований до розгляду державним установам - Кабінету міністрів і Верховній раді України.

Метою розгляду питання спільного управління транзитом російського газу територією України є забезпечення 100% газової незалежності України - питання, до якого публічно прагнули всі без виключення президенти і уряди незалежної України. У такому разі Україна стане власником родовищ з щорічним видобутком не менше ніж 50-55 млрд. куб. м газу на території Росії.

Цей обсяг палива, разом з 20 млрд. куб. м природного газу, які видобуваються в Україні, дозволить Україні не залежати від імпортних постачальників природного газу. Стовідсоткове забезпечення України власним газом дозволить сформувати самостійну внутрішню і незалежну від Європи ціну на природний газ для вітчизняних споживачів, відзначає “Нафтогаз”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: