"Нафтогаз" виграв у "Газпрому" апеляцію в Стокгольмському арбітражі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення оголосили 27 листопада.

"Нафтогаз" виграв одну із апеляцій, поданих раніше російським "Газпромом" на рішення арбітражного суду щодо контрактів на постачання палива в Україну.

Про це 27 листопада повідомив на своїй сторінці у Facebook виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Повна перемога. Україна знову перемагає. Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмьского арбітражу", – написав він.

Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмьского арбітражу! Подробиці трохи згодом.

Опубліковано Юрієм Витренком Середа, 27 листопада 2019 р.

Апеляція "Газпрому" стосувалася багаторічної справи, в якій російська компанія вимагала в України 80 млрд доларів згідно з пунктом газового контракту "бери та плати" . Однак Стокгольмський арбітраж не задовольнив апеляційну скаргу росіян та задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд контрактної ціни з урахуванням ринкових умов.

Окрім цього, в арбітражі зобов'язали "Газпром" відшкодувати судові витрати "Нафтогазу України" в розмірі 1,022 млн євро.

Неофіційний переклад рішення апеляційного суду округу Свеа у м. Стокгольм, Швеція. "1. Апеляційний суд відхиляє скаргу...

Опубліковано Юрієм Витренком Середа, 27 листопада 2019 р.

Нагадаємо, 24 вересня "Нафтогаз" нагадав, що борг російського "Газпрому" перед українським "Нафтогазом" за рішенням Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року зріс на 10% - до 2,817 млрд доларів.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Відео Зеленський поговорив з Путіним про повернення українських кораблів та газові перемовини

Володимир Зеленський відзначив важливість повернення Росією українських кораблів, які вона рік тому захопила в Чорному морі разом з екіпажами. Водночас наголосив на необхідності повернути озброєння, обладнання та документацію, що були на облавках. Співрозмовники також торкнулися газових питань. У Кремлі кажуть - розмову ініціювала українська сторона.  

Зеленський поговорив з Путіним про повернення українських кораблів та газові перемовини

Залиште свій коментар

Вибір редакції