"Нафтогаз": розрахунки з Росією за газ знову під загрозою

У "Нафтогазі" кажуть, що пільги призведуть до недофінансування виплат компанії компенсацій з держбюджету.

НАК "Нафтогаз України" попереджає, що газові пільги для підприємств вітчизняного хімпрому можуть призвести до гострого дефіциту коштів компанії і, як наслідок, до зриву розрахунків з Росією за імпортований газ.

Виходячи з цього, "Нафтогаз" в офіційному листі до Мінпаливенерго виступає проти продовження дії на 2010 рік нульової цільової надбавки на природний газ для хімічних підприємств - виробників азотних добрив.

При цьому НАК уточнює, що лише в 2009 році через дію нульової ставки компанія недоотримала понад 3 млрд гривень компенсації.

У компанії наголошують, що звільнення хімпідприємств, які є найбільшими споживачами імпортного газу, від сплати цільової надбавки призведе до недофінансування виплат "Нафтогазу України" компенсацій з державного бюджету щодо різниці цін закупівлі імпортного газу та його реалізації підприємствам теплокомуненерго, оскільки цей збір є одним з основних джерел надходжень до спеціального фонду держбюджету.

"Встановлення нульової ставки збору може призвести до суттєвого недофінансування вказаної бюджетної програми, що спричинить гострий дефіцит оборотних коштів компанії і унеможливить своєчасні й повні розрахунки з постачальником імпортного газу", - наголошується в листі.

Компанія наголошує, що затвердження Кабміном відповідної постанови можливе лише за умови визначення додаткових бюджетних джерел фінансування різниці цін.

 

Нагадаємо, Міністерство промислової політики підготувало проект постанови, якою пропонується продовжити до 1 січня 2011 року дію нульової цільової надбавки на природний газ для хімічних підприємств - виробників азотних добрив.

Постановою від 14 квітня 2009 року Кабмін звільнив хімпідприємства від сплати збору у вигляді цільової надбавки на природний газ до 1 січня 2010 року.

Хімічний комплекс України споживає в середньому майже 8,3 млрд кубометрів природного газу на рік, при цьому основне споживання його припадає на виробництво мінеральних добрив.

Читайте також:

В Росії готові підписати новий газовий контракт з Україною

Україна повністю розрахувалася з Росією за спожитий у 2009 році газ

Російський газ у наступному кварталі подорожчає в півтора рази

Ющенко: Україна не має грошей для розрахунку за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: