"Нафтогаз" вимагає від Росії 8 мільярдів доларів через захоплення активів у Криму

"Нафтогаз" вимагає від Росії 8 мільярдів доларів через захоплення активів у Криму

Позов компанії та її дочірніх структур перебуває на розгляді в трибуналі при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

"Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній вимагають від Росії сплатити разом із відсотками майже 8 млрд доларів через захоплені активи в анексованому Криму. Позов розглядає трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

Про це повідомив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Уже цього року можемо виграти до 8 мільярдів доларів. Але потім постане питання, як забрати. 5 мільярдів доларів було без відсотків (сума позову), 8 мільярдів доларів - з очікуваними відсотками", - зазначив Вітренко.

Торік у вересні Вітренко оцінював суму поданого "Нафтогазом" позову до суду в 7 млрд доларів із урахуванням відсотків.

Розгляд позову "Нафтогазу" до РФ щодо захоплених у Криму активів заплановано на травень цього року.

Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у другому спорі між "Нафтогазом" і російським "Газпромом". Перше було наприкінці грудня. За підсумками обох рішень - щодо постачання газу та транзиту - Росія винна Україні 2,56 млрд доларів. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу.

Проте вже 1 березня "Газпром" скасував постачання уже оплаченого газу Україні – відповідно до рішення арбітражу "Нафтогаз" за умовою "бери або плати" в контракті повинен 2018 року купити в "Газпрому" 4 млрд кубометрів газу. Відмову Росії розцінили як автоматичне скасування на цей рік умови "бери або плати".

Через припинення постачань газу з Росії, які так і не розпочалися, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн кубометрів або на 14%. Газ екстрено почали закачувати з Європи.

5 березня "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" офіційне повідомлення про початок розірвання контрактів.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів