"Нафтогаз" вимагає від Росії понад 8 мільярдів доларів за кримські активи - Вітренко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Справу розглядає Третейський суд у Гаазі.

НАК "Нафтогаз України" вимагає від Російської Федерації понад 8 млрд доларів США компенсації за активи в анексованому Криму.

Про це повідомив виконавчий директор української компанії Юрій Вітренко.

Справу розглядає Третейський суд у Гаазі в Нідерландах. Українська сторона подала туди відповіді на зустрічну заяву РФ.

"Ми подали оновлені розрахунки щодо збитків, яких зазнав "Нафтогаз" внаслідок незаконної експропріації кримських активів. Ми оцінюємо збитки, завдані внаслідок незаконної анексії українського півострова, у суму понад 8 млрд доларів (це власне збитки плюс відсотки). Через анексію Криму ми втратили передусім вуглеводні в кримських родовищах, бурові установки, флот, гелікоптери, нерухомість та чимало обладнання", - пояснив Вітренко.

Наприкінці грудня "Нафтогаз" уклав мирову угоду з російським "Газпромом", відповідно до якої сторони "обнулили" судові позови.

"Чому ми судимось, якщо перед Новим роком уклали мирову угоду? Мирову угоду уклали з "Газпромом", а другою стороною цього процесу є безпосередньо Російська Федерація. Які наші шанси на перемогу? Ми робимо свою роботу професійно та відповідально. Аналогічних справ дійсно наразі не було, але попередній досвід судів із "Газпромом" та обґрунтованість нашої позиції дають підстави розраховувати на рішення на нашу користь", - зазначив Вітренко.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити і виплатила Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео "Нафтогаз" та "Газпром" уклали новий контракт на транзит блакитного палива

Діятиме він упродовж 5 років з можливістю подовження ще на 10. У перший рік мінімальні гарантовані обсяги прокачки газу становитимуть 65 мільярдів кубометрів, у наступні чотири роки - по 40-к. Правила врегулювання транзиту у "Нафтогазі" назвали європейськими.  

"Нафтогаз" та "Газпром" уклали новий контракт на транзит блакитного палива

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції