"Нафтогаз" візьме гроші на російський газ з банків РФ

Російські експерти вважають, що в "Нафтогазу" не вистачить грошей для розрахунків за газ, і він вже веде переговори з банками РФ про кредит.

"Нафтогаз" не має коштів для поточної оплати за поставки російського газу і змушена вести переговори з російськими державними банками Внешекономбанком ("ВЕБ") и "ВТБ" про кредит на 1,5 млрд. доларів.

Про це заявив голова Центру енергетичних досліджень (ЦЕД) Костянтин Бородін.

"Дефіцит НАК за розрахунками за газ у травні становить 340-350 млн. доларів. Грошей цих сьогодні в Україні немає. Тому зараз зусилля спрямовані на отримання кредиту 1,5 млрд. доларів від двох російських держбанків - "ВТБ" і "ВЕБ", - сказав він.

За словами Бородіна, до цього варіанту уряд і "Нафтогаз" змушені були вдатися, зіткнувшись з негативною реакцією в Україні на запропоновану ними раніше схему отримання авансу від "Газпрому" за транзитні послуги та оплати їм російського газу.

"Цей кредит в інтересах російської сторони, тому що єдине, що може бути заставою за нього - це виручка НАК від транзиту мінімум до 2012 року, що автоматично поставить хрест на брюссельській декларації", - підкреслив він.

Експерт нагадав, що наріжним каменем домовленостей між Україною та ЄС у Брюсселі було виділення оператора транзиту з "Нафтогазу" та виділення йому кредиту на реконструкцію газотранспортної системи.

Глава ЦЕД також відзначив, що навіть якщо НАК вдасться розрахуватися за отриманий в травні природний газ, ця проблема стане ще гострішою через місяць і рано чи пізно "Нафтогаз" не зможе виконати свої зобов'язання.

"Проблема в тому, що січневі газові угоди (з Росією) такі, що Україна не може їх виконати", - вважає він.

Бородін є колишнім прес-секретарем депутата від Партії регіонів Юрія Бойка.

Термін оплати за поставки російського газу в травні закінчується 7 червня. У разі прострочення "Газпром" буде продавати газ "Нафтогазу" тільки на умовах передоплати.

Як повідомлялося, прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявляє, що у разі несплати Україною за російський газ його транзит до Європи може бути припинено в червні – на початку липня.

Глава уряду Росії заявив, що Євросоюз не бажає надавати фінансову допомогу Україні за оплату контрактів з постачань газу.

В свою чергу президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив віце-прем'єру Ігорю Сєчіну активізувати переговори з українською стороною та Євросоюзом з питань оплати Україною російського газу і одночасно нагадав Києву про можливість санкцій за недотримання домовленостей з Москвою в газовій сфері. Він також зазначив, що "це - не проблема Росії, це проблема України".

Український посол при Євросоюзі жорстко розкритикував Росію за заяви про те, що Україна не може заплатити за спожитий газ.

“Робиться це з абсолютно тією самою метою, що і в січні: посіяти паніку, створити враження, що українська влада не контролює ситуацію, що населення перебуває у великому ризику, нема кому про нього подбати”, - переконаний український дипломат Андрій Веселовський.

Уповноважений президента України Віктора Ющенка з енергетичних питань Богдан Соколовський вважає, що заява прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна про те, що влітку Україна може зіткнутися з відсутністю коштів для сплати за російський газ, не відповідає дійсності.

Він додав, що таку заяву можна розцінювати як втручання у внутрішні справи України: "Не справа РФ, де Україна візьме кошти для того, щоб розрахуватися за газ…Такими заявами принижують український народ".

Читайте також:

Мєдвєдєв: поставки газу - це проблема України

Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

Україна пообіцяла вчасно заплатити за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: