"Нафтогаз" візьме у борг ще мільярд гривень

На підготовку до опалювального сезону "Нафтогаз" витратить ще мільярд кредитних гривень.

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" веде переговори з "Укргазбанком" про відкриття кредитної лінії на 1 мільярд гривень.

Як повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі оголошенню, кредит планується притягнути шляхом проведення НАК тендеру з одним учасником.

Пропонована банком вартість обслуговування кредиту складе 183 мільйонів гривень, у тому числі в 2011 році - 76,5 мільйона гривень.

Кредитну лінію планується відкрити з метою закупівлі природного газу у рамках підготовки до опалювального сезону 2011/2012 рр. Кошти також планується направити на фінансування програми газифікації і вирішення соціальних питань.

Нагадаємо, 21 липня НАК "Нафтогаз України" оприлюднив заяву про залучення кредиту у ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" на суму 625 млн грн для фінансування закупівлі природного газу.

Об'єм закачування газу в сховища в період з 15 квітня по 18 липня поточного року склав близько 7 мільярдів кубометрів. В цілому в ПХГ Нафтогазу за станом на 18 липня було накопичено 16,9 мільярда кубометрів газу.

Як повідомлялось, підвищення ціни російського газу в IV кварталі призведе до збільшення дефіциту бюджету НАК "Нафтогаз України" на 12,9 мільярда гривень. У Міненерго бачать два виходи з ситуації: підвищення тарифів для населення, або переговори з Росією.

Сьогодні вартість кубометра російського газу для України складає 350 доларів, а в наступному кварталі ціна виросте до 400 доларів.

Читайте також:

Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази

"Нафтогазу" немає чим розрахуватися з "Газпромом" за липневий газ

Кабмін підрахував, що Росія має платити за транзит газу удвічі більше

Янукович: російський газ має коштувати менше 200 доларів

Україна не планує злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: