"Нафтогаз" врятують від дефолту протягом 20 днів

Уряд очікує, що протягом 20 днів утримувачі єврооблігацій, по яких не може заплатити "Нафтогаз", позитивно вирішать питання з боргами компанії.

Кабінет міністрів очікує, що протягом 20 днів утримувачі єврооблігацій НАК "Нафтогаз України" ухвалять рішення про реструктуризацію боргів. Нагадаємо, через неможливість погасити зобов'язання по єврооблігаціях українська компанія опинилася перед загрозою дефолту.

Про майбутню реструктуризацію боргів заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан. За його словами, всі необхідні переговори з утримувачами великих пакетів єврооблігацій "Нафтогазу" вже проведені.

"Їм зроблені дуже серйозні аргументовані пропозиції по реструктуризації. І ми чекаємо, що протягом 20 днів буде прийнято рішення", - повідомив урядовець. За його словами, таким чином, дефолту української енергетичної компанії не буде.

Міністр також припустив, що повідомлення міжнародного агентства Fitch Ratings про зниження рейтингу "Нафтогазу" пов'язане з очікуваннями виплат по єврооблігаціях, які заплановані на 30 вересня.

Нагадаємо, кілька днів тому в ЗМІ з'явилася інформація про те, що уряд вирішив перенести переговори про реструктуризацію боргу "Нафтогазу" за єврооблігаціями на 500 мільйонів доларів на жовтень, хоча термін погашення боргу закінчується вже 30 вересня. Це загрожувало оголошенням компанією технічного дефолту.

Крім того, Люксембурзька фондова біржа припинила торги п'ятирічними євробондами "Нафтогазу" на суму 500 мільйонів доларів через порушення компанією правил біржі. А рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній і національній валюті "Нафтогазу" з СС до С і дало йому негативний прогноз.

Зовнішній борг "Нафтогазу" зараз становить 1,7 мільярда доларів. З них 500 мільйонів припадає на єврооблігації.

Читайте також:

"Нафтогаз України" запропонував кредиторам реструктуризувати борг

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

СП: Тимошенко доводить "Нафтогаз" до банкрутства

Уряд пообіцяв врятувати "Нафтогаз" від дефолту

Відео"Нафтогаз" врятують від дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: