"Нафтогаз" встиг розрахуватися за вересневий газ

"Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 400 млн доларів за російський газ, придбаний у вересні.

"Нафтогаз" своєчасно та у повному обсязі розрахувався з "Газпромом" за імпортований у вересні 2009 року природний газ.

Компанія отримала відповідне підтвердження від банку-кореспонденту, повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Як повідомив прес-секретар "Нафтогазу", Валентин Землянський, за вересень було придбано до 200 млн кубометрів газу, за що було перераховано до 400 млн доларів.

Таким чином, вважають у компанії, "Нафтогаз" ще раз підтвердив свою репутацію надійного та передбачуваного партнера.

"Незважаючи на всі внутрішні економічні та політичні складнощі, а також непростий процес реструктуризації зовнішніх кредитних зобов’язань, компанія й надалі виконуватиме свої стратегічні завдання: забезпечення українських споживачів достатніми обсягами природного газу та здійснення безперебійного транзиту природного газу територією України", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що Секретаріат президента заявив, що "Нафтогаз" перебуває у стані технічного дефолту оскільки не заплатив за своїми зобов`язаннями.

Дефіцит бюджету НАК "Нафтогаз" до кінця цього року становить 33 млрд. грн.

"Нафтогаз України" запропонував утримувачам євробондів на суму 500 млн. дол. обміняти свої цінні квазісуверенні папери на облігації, підкріплені суверенною гарантією держави Україна, з терміном виплати цих зобов`язань у вересні 2014 року. Формально це означає, що якщо НАК вчасно не розплатиться з утримувачами єврооблігацій, це повинно зробити Міністерство фінансів України. Процентна ставка при цьому збільшується з 8,12% до 9,5%.

Переговори з кредиторами про реструктуризацію планується завершити до 20 жовтня 2009 року – дати проведення зборів утримувачів облігацій "Нафтогазу".

29 вересня міжнародне рейтингове агентство Moody`s знизило рейтинг вірогідності дефолту НАК "Нафтогаз України" з рівня "Caa2" до рівня "Ca".

Читайте також:

СП: "Нафтогаз" перебуває у стані технічного дефолту

"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

Рейтинги "Нафтогазу" знижено до стану дефолту

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою грошима "Ощадбанку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: