"Нафтогаз" заборгував банкам 34,5 мільярда гривень

Тільки "Ощадбанку" НАК повинен до кінця року віддати 18 млрд. грн. Найбільш проблематичними є кредити від семи іноземних банків.

Кредитна заборгованість НАК "Нафтогаз України" перевищила 34,5 мільярда гривень. Дві третини цієї суми монополіст повинен повернути вже до кінця 2009 року.

У розпорядження газети "Дело" потрапили документи, що містять інформацію про поточні фінансові зобов'язання НАК "Нафтогаз України". Ці дані менеджмент компанії надав уряду в рамках підготовки фінплану "Нафтогазу" на 2009 рік.

Згідно отриманої інформації, в 2009 році в найбільшої держкомпанії закінчується термін повернення кредитів на суму понад 25 млрд. грн. Ще чотири мільярди гривень компанія заплатить банкам як відсотки. Загальний об'єм запозичень на початок поточного року перевищив 34,5 млрд. грн. При цьому ряд кредитів були надані компанії під заставу газу в підземних газосховищах.

Найбільшим кредитором "Нафтогазу" на даний момент виступає державний "Ощадбанк". Газівників позичили в цієї фінустанови більше 18 млрд. грн. в кінці минулого року, щоб в екстреному порядку погасити борг за російський газ.

Географія пошуку грошей "Нафтогазом" не обмежується Україною. З 12 фінансових установ, які давали у позику українській держкомпанії впродовж 2004-2008 років, — сім іноземних банків. Їх позики сьогодні найбільш проблематичні для "Нафтогазу", оскільки надавалися в доларовому еквіваленті, курс якого значно виріс. Із загального боргу в 34,5 млрд. грн. частка кредитів в іноземній валюті перевищує 40%.

Представники фінустанов, які працюють з "Нафтогазом", запевняють, що він платить вчасно за рахунками. "Затримок з виплатою відсотків ("Нафтогазом") - ні, і я жодної небезпеки не бачу", - повідомив член наглядової ради державного "Укрексімбанку" Віктор Тополов. Експортно-імпортному банку газова компанія повинна понад 800 млн. грн.

Причини для хвилювань можуть бути в іншої державної фінустанови "Ощадбанку". Термін повернення 18 млрд. грн., які були позичені "Нафтогазом" торік, настане вже у грудні.

Проте у фінансовому плані "Нафтогазу" на 2009 рік запланована зміна графіка погашення кредитів "Ощадбанку". Це означає, що гроші фінансовій установі цього року можуть не повернути. Голова правління Анатолій Гулей не став прогнозувати вірогідність повернення боргів "Нафтогаз України" до кінця грудня. "Вам потрібно дзвонити екстрасенсові, який добре ворожить на політичній гущі, — сказав він. — Я дивлюся на ті цифри, які у мене є сьогодні". При цьому банкір підтверджує, що доки НАК платить справно, і претензій до нього немає.

Директор з корпоративного бізнесу "Альфа-банку" Євген Березовський також не сумнівається в платоспроможності найбільшої енергетичної компанії країни. "НАК "Нафтогаз України" впродовж багатьох років є крупним клієнтом банку. Компанія завжди в строк виконує свої зобов'язання перед нами", — констатує він. Спокій кредиторів за платоспроможність "Нафтогазу" вселяє віру газової монополії у власні сили.

Варто відзначити, що більше мільярда гривень кредитних коштів в минулому році був наданий НАКу під забезпечення газом, закачаним в підземні газові сховища. Замголови "Нафтогазу" з фінансових питань Юрій Колбушкін, зіславшись на комерційну таємницю, відмовився повідомити точний об'єм газу, який виступає забезпеченням кредитів газової компанії. Але враховуючи торішню вартість газу (179,5 долара за тисячу кубометрів), а також курс національної валюти, можна передбачити, що ця цифра може досягати 1,5 мільярда кубометрів газу.

Як повідомлялося, на міжнародній конференції в Брюсселі, яка відбудеться 23 березня, Секретаріат президента має намір підняти питання про залучення 4,62 млрд. дол. на модернізацію газотранспортної системи України (ГТС) у вигляді кредиту від європейських газових компаній.

В той же час минулого тижня міжнародне рейтингове агентство Moody`s Investors Service внесло "Нафтогаз" до списку компаній, корпоративний рейтинг яких найближчим часом може бути знижений. Аналітики агентства вважають, що залежність НАКа від державної підтримки найближчим часом може лише збільшитися. Економічна і політична ситуація, що в той же час погіршується, може ускладнити здатність уряду України надати компанії своєчасну допомогу.

Читайте також:

У Тимошенко переконані, що позов "Газпрому" до "Нафтогазу" безперспективний

Українці заборгували за комунальні послуги 2 мільярди гривень

Moody's готується понизити рейтинг "Нафтогаза"

Путін пробачив Україні штрафи за недобір газу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: