Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" залишився без жодної ліцензії на видобуток нафти й газу

Розробка нафтогазоносних площ відбувалася на Полтавщині.

У НАК "Нафтогаз України" забрали три ліцензії на видобуток нафти й газу на Полтавщині. Відповідно у компанії відтепер не залишилося жодного дозволу на розробку нафтогазоносних площ на вільній території України.

Ліцензії 1 грудня анулювала Державна служба геології та надр на підставі рішення суду, передає enkorr.

Ідеться про спецдозволи на користування Оболонською (495,2 кв. км), Будищансько-Чутівською (497,9 кв. км) і Писарівською (471,9 кв. км) площами, дія яких була призупинена в березні.

Претензії Держгеонадрів ґрунтувалися на невдоволенні Полтавської обласної ради, яка ще 31 січня цього року офіційно закликала Держгеонадра забрати у "Нафтогазу" ці спецдозволи, і зверненнях нардепа Сергія Капліна.

Місцеві депутати визнали незадовільними роботи "Нафтогазу" на його ліцензованих площах і звинуватили компанію в порушенні програми робіт, зокрема, передбачених спеціальним дозволом на Будищансько-Чутівській площі.

Свою чергою "Нафтогаз України" стверджує, що інвестував у ці ділянки загалом 799 млн грн. Також наприкінці минулого року був підписаний договір з його дочірньою компанією "Укргазвидобування" про розробку цих площ. На 2017 рік фінансування цих робіт було передбачено в обсязі 1,1 млрд грн.

"Реалізація програми робіт на 2017 рік на Будищансько-Чутівській ліцензійній ділянці, яка є найбільш розвіданою, дозволить уже 2018 року забезпечити приріст промислових запасів газу приблизно на 1,2 млрд куб. м, нафти - приблизно на 0,5 млн т, добути близько 100 млн куб. м газу і 15 тис. т нафти", - стверджували в "Нафтогазі".

За "Нафтогазом" значиться ще шість ліцензій на нафтогазоносні родовища, робота на яких неможлива: три з них розташовані в зоні АТО, ще три - на континентальному шельфі.

Тим часом в уряді запевняють, що до 2020 року Україна суттєво збільшить видобуток газу й повністю відмовиться від імпорту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції