"Нафтогаз" залізе у борги ще на 8,5 мільярда

Мінфін підтримає капіталізацію «Нафтогазу» облігаціями на 8,5 млрд грн.

Міністерство фінансів України випустить облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 8,5 млрд грн з подальшим придбанням у державну власність в обмін на облігації акцій додаткової емісії НАК «Нафтогаз України».

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну України № 211-р від 11 березня 2011 р.

«Міністерству енергетики та вугільної промисловості у разі несвоєчасного або не в повному обсязі здійснення заходів, передбачених планом співпраці уряду України і Міжнародного валютного фонду на 2011 р. та включених до фінансового плану компанії на 2011 р., подати Кабінетові міністрів України пропозиції щодо внесення змін до зазначеного фінансового плану», – йдеться у розпорядженні.

Нагадаємо, капіталізувати "Нафтогаз Україна" за рахунок випуску ОВДП розпочав уряд Юлії Тимошенко влітку 2009 року.

НАК згодом почав продавати облігації або укладати угоди РЕПО з банками, що дозволило йому сплатити закупівлю російського газу.

У грудні 2009 року уряд прийняв ще одну постанову про докапіталізацію НАК за рахунок ОВДП на 12 мільярдів гривень, однак воно було виконано лише частково: "Нафтогаз" отримав ОВДП на 5,776 мільярда гривень.

В жовтні 2010 року уряд Миколи Азарова вирішив капіталізувати "Нафтогаз" ще на 7,4 мільярда гривень відповідно до прийнятих в кінці вересня в парламенті поправок до держбюджету-2010, а в січні цього року формалізовано збільшення статутного капіталу НАК до 37,34 мільярда гривень.

Читайте також:

У Азарова вже підрахували ціну акцій "Нафтогазу"

Ощадбанк позичив "Нафтогазу" мільярд гривень

Азаров пригрозив відмовитись від російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: