"Нафтогаз" замінить технічний газ на електроенергію

Компанія планує застосовувати для перекачування газу електроенергію, щоб знизити закупівлю технічного блакитного палива в "Газпрому". Фахівці вважають такий проект занадто дорогим.

НАК "Нафтогаз України" пропонує до 2015 року перевести всі газоперекачувальні станції з газу на електроенергію, витративши на це до 2,5 млрд дол.

Таким чином компанія прагне знизити закупівлі технологічного газу в Росії.

Під час засідання уряду 21 жовтня планується розглянути концепцію модернізації та переоснащення газотранспортної системи (ГТС) України на 2009-2015 роки.

У прес-службах Кабінету міністрів, Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" відмовилися коментувати цю програму.

Однак джерело, близьке до "Нафтогазу", розповіло, що документ передбачає повний переклад газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій, в яких зараз використовуються газотурбінні та поршневі двигуни, на електропривод.

"Для цього необхідно забезпечити розробку і виробництво на вітчизняних підприємствах синхронних і асинхронних електродвигунів потужністю 6, 6,3, 8, 10 і 16 МВт", - заявив співрозмовник.

За його словами, концепцією передбачено застосування системи диференційованих тарифів на електроенергію з урахуванням добової і сезонної нерівномірності навантаження на електроенергетичну систему.

Реалізація програми потребує 2,57 млрд дол. Фінансувати її планується за рахунок частини кредитних коштів, які Євросоюз виділяє на модернізацію української ГТС (загальна сума - 2 млрд дол), і власних коштів "Нафтогазу".

Гендиректор ВАТ "Електроважмаш" Віталій Чередник відзначив, що виступив одним з ініціаторів програми. "Я запропонував цю ідею, щоб знизити залежність від Росії за рахунок зменшення обсягів закупівлі технологічного газу. Ми можемо налагодити у себе випуск такого обладнання і постачати його для ГТС", - сказав Чередник.

За даними ДП "Зоря-Машпроект", переобладнання ГТС обійдеться як мінімум в 5 млрд дол., що майже вдвічі більше заявленої в програмі суми. А у ВАТ "Мотор Січ" стверджують, що ніде у світі немає газопроводів, що працюють тільки на електроенергії.

На думку фахівців, реалізація ідеї призведе до зростання тарифів на транзит газу.

Більшість європейських країн застосовують для роботи ГТС газ, а електроенергія використовується лише в тих мережах, де в радіусі 100 км розташовані атомні електростанції.

Крім того, перехід ГТС на електроенергію призведе до перегляду газових угод від 19 січня цього року, говорить джерело в "Газпромі". Воно зазначає, що таким чином Україна скоротить закупівлю газу в Росії на 6 млрд кубометрів, тоді як до 2019 року "Нафтогаз" зобов'язався купувати не менше 41 млрд кубометрів на рік.

До того ж, сама формула ставки тарифу на транзит передбачає роботу системи на газі. "Якщо змінюється вид палива, то змінюється і формула ціноутворення. Причому не тільки ставки транзиту, але і формула ціни газу для України", - заявив співрозмовник.

Читайте також:

"Нафтогаз" попросив у "Газпрома" переписати газові контракти

"Нафтогаз" попросив Росію виконувати обіцянки Путіна

"Нафтогаз" узгодив з кредиторами умови повернення боргів

СП: "Нафтогаз" перебуває у стані технічного дефолту
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: