"Нафтогаз" заплатив за липневий газ майже півмільярда доларів

Український газовий монополіст "Нафтогаз" розрахувався з російським "Газпромом" за імпортований у липні газ.

НАК "Нафтогаз України" перерахував російському ВАТ "Газпром" близько 477 млн доларів за імпортований в липні 2011 року природний газ, повідомили в прес-службі компанії.

У повідомленні НАК відзначається, що ціна природного газу для компанії в третьому кварталі 2011 року складає біля 355 доларів.

Варто відзначити, що відповідно до умов додаткової угоди до базового контракту, яка була укладена між "Нафтогазом" та "Газпромом" 21 квітня 2010 р, ціна природного газу визначається з урахуванням знижки у розмірі 100 дол. за 1000 куб. м.

Нагадаємо, в червні поточного року держхолдинг імпортував газ на суму 860 млн дол. Ціна природного газу в другому кварталі 2011 року складала біля 297 дол. за 1 тис. куб. м.

Як повідомлялось, у п'ятницю, 5 серпня, прем'єр-міністр Микола Азаров під час засідання суду у справі Юлії Тимошенко розказав, за якою ціною Україна купуватиме газ у Росії до кінця 2011 року.

"У першому кварталі 2011 року була ціна 263 доларів (за тисячу кубометрів), у другому -296 доларів. У третьому ми ведемо переговори про прогнозовану ціну 348 доларів, у четвертому - 388 доларів", - розповів Азаров.

Також глава уряду відповідаючи на питання прокурора, що сьогодні заважає змінити або розірвати газовий контракт з Росією, сказав: "Насправді, відмінити цей контракт досить складно, оскільки там записано, що будь-які зміни ми повинні російську сторону за півроку проінформувати, і тільки у разі згоди російської сторони, такі зміни вносяться".

При цьому прем'єр вказав, що в України є можливість звернутися до суду з цього питання, але це тривалий і складний процес. "Урядом розглядається можливість розірвання контрактів в судовому порядку. Але це дуже відповідальне рішення, ми все-таки сподіваємося, що змінити формулу вдасться шляхом переговорів", - підкреслив він.

Читайте також:

Азаров сказав, скільки Україна платитиме за газ у четвертому кварталі

Німеччина почала судитися з "Газпромом"

Італія добилася від "Газпрому" знижки на газ

Росія не змінить ціну на газ для України

Азаров: газовий контракт з Росією буде розірвано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: