"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" переглянути контракт

НАК веде переговори з "Газпромом" про закріплення в газових контрактах відповідальності за невиконання зобов'язань по транзиту газу за принципом "качай або плати".

У НАК "Нафтогаз України" заявили, що запропонували "Газпрому" переглянути контракт на постачання газу в Україну і внести в нього принцип "качай або плати", пише "Коммерсант-Украина" в статті ""Нафтогаз" защищает свои принципы".

Заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун повідомив, що його компанія веде переговори з "Газпромом" про закріплення в газових контрактах відповідальності за невиконання зобов'язань по транзиту газу за принципом "качай або плати".

"Контракт містить цей принцип для України, а по відношенню до "Газпрому" ця умова відсутня. Через зниження об'єму транзиту минулого року ми втратили $600 млн",- уточнив Чупрун.

За словами джерела в Мінпаливенерго, про необхідність включити в документ принцип "качай або плати" Україна оголосила на переговорах в квітні.

"Ми робимо ставку на те, що за угодою про будівництво газопроводу Богородчани-Ужгород від 2003 року у нас був передбачений для цієї ділянки принцип "качай або плати". Якщо "Газпром" одного разу пішов на такого роду домовленість, немає підстав відмовляти нам зараз",- відмітив співрозмовник.

Проте в "Газпромі" йти на поступки не мають наміру. "У нас є угода, яка цілком влаштовує компанію. Переговори вести можна, але ми хочемо розуміти в чому, грубо кажучи, буде наш виграш",- сказало високопоставлене джерело в компанії. За його словами, питання завантаження української газотранспортної системи може бути вирішене принципово, якщо станеться об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу", але доки українська сторона намагається піти від чітких домовленостей.

Читайте також:

"Газпром" втратив 3 мільярди на транзитній війні з Україною

Москва поскаржилася, що втрачає через Україну мільярди доларів

Тігіпко: об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" у Москві не обговорювалося

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: