"Нафтогаз" збирає 667 мільйонів, щоб розплатитися з Москвою

Україна пообіцяла вчасно заплатити Росії 667 мільйонів, які вона винна за спожитий у серпні газ.

НАК "Нафтогаз України" своєчасно та в повному обсязі розрахується з "Газпромом" за спожитий газ, перерахувавши російській компанії 667 мільйонів доларів.

Про це повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський. "667 мільйонів доларів ми повинні заплатити за цей місяць", - розповів урядовець.

За його словами, зараз "Нафтогаз" акумулює необхідні кошти.

Нагадаємо, за липневі поставки газу Україна заплатила 605 мільйонів доларів. При цьому, за даними "Нафтогазу", фізичний обсяг поставок блакитного палива в липні та серпні був приблизно однаковим - 3,3 мільярда кубометрів.

За укладеними в січні цього року угодами, Україна повинна придбати мінімум 80% законтрактованого на рік газу, що з урахуванням закладених в контракт цифр означає закупівлю в цьому році мінімум 32 мільярдів кубометрів, а починаючи з наступного - мінімум 41,6 мільярда кубометрів.

Разом із тим, нещодавно прем'єри України та РФ Юлія Тимошенко і Володимир Путін досягли домовленості, що Україна буде платити тільки за фактично спожитий газ, а не за його законтрактовані обсяги.

В той же час, за інформацією Юлії Тимошенко, наступного року Україна на 60-70% підвищить плату за транзит російського газу своєю територією.

Читайте також:

Ющенко: "Газпром" може оштрафувати Україну на 42 мільярди

Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

Тимошенко владнала з Путіним газові проблеми і запросила його в гості

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: