"Нафтогаз" збирає гроші, щоб розрахуватися з Росією

"Нафтогаз" може вдатися до чергових запозичень або продати облігації: за два дні треба знайти гроші, щоб заплатити Москві.

НАК "Нафтогаз України" збирає кошти для своєчасної оплати російського газу за жовтень.

Як повідомив міністр палива і енергетики Юрій Продан, можливо, компанія скористається для цього запозиченими грошами або продасть облігації.

Продан уточнив, що розмір платежу становить близько 460 мільйонів доларів США. "Ще є час для того, щоб акумулювати ці кошти і своєчасно розрахуватися", - наголосив міністр.

"Якщо треба буде, будуть запозичення, у НАК "Нафтогаз" є облігації внутрішньої позики, вони теж можуть бути продані", - сказав він.

Напередодні представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський не виключив, що "Нафтогазу" доведеться брати гроші в борг, щоб розрахуватися за жовтневий газ. За припущенням Соколовського, "Нафтогаз" шукатиме кредит у Москві.

Нагадаємо, за газовим контрактом від 19 січня 2009 року, "Нафтогаз" зобов`язаний щомісячно направляти "Газпрому" платежі за газ не пізніше 7 числа місяця, наступного за постачаннями.

За першого неплатежу контракт між компаніями передбачає перехід на авансову систему розрахунків. Досі Україна розраховувалася за газ вчасно і в повному обсязі.

Як заявила прем'єр Юлія Тимошенко, загальна заборгованість перед "Нафтогазом" всіх українських споживачів, зокрема теплокомуненерго, становить 7 млрд грн.

Читайте також:

Представник президента: Тимошенко шукає гроші на газ у Москві

Російський газ у жовтні коштував Україні 4 млрд гривень

"Нафтогаз" попросив у "Газпрома" переписати газові контракти

Тимошенко місяць збирала по гривні та накопичила 400 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: