Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" здивований, що "Газпром" не захотів відновлювати продаж газу та повернув гроші

Україна хотіла відновити постачання від 1 березня.

"Нафтогаз України" не розуміє, чому російський "Газпром" повернув гроші й відмовився відновити постачання газу від 1 березня. Також Київ буде домагатися відшкодування збитку через цю відмову.

У "Нафтогазі" уточнили, що вони оплатили рахунок, який виставив "Газпром". Українська компанія розцінює відмову росіян від постачання оплаченого газу як порушення договору та невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

"Ми зробили передоплату за російський газ, оскільки виконуємо рішення Стокгольмського арбітражу. Відмовляючись постачати газ, за який було внесено передоплату, "Газпром" унеможливлює виконання "Нафтогазом" рішення суду щодо закупівлі мінімальних контрактних обсягів газу", – сказав голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Він уточнив, що за останні чотири роки у "Нафтогазу" подібних проблем із постачанням газу з Європи не було. Українська компанія закликала європейських партнерів проаналізувати надійність контрагента, який може виставити рахунок, отримати гроші і відмовитись постачати газ.

"Ми також радимо нашим європейським колегам замислитись, чи варто дозволяти такому контрагенту посилювати свій і без того значний вплив на їхній ринок за рахунок будівництва "Північного потоку-2", – наголосив Коболєв.

Під час прес-конференції Коболєв більше не захотів коментувати ситуацію. Мовляв, поки що - лише те, що є в офіційному повідомленні "Нафтогазу". Також він відмовився називати нову вартість російського газу.

Тим часом у "Газпромі" зазначили, що відмовилися постачати, бо, мовляв, не підписана додаткова угода до чинного контракту.

Нагадаємо, учора, 28 лютого, стало відомо про друге рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Нафтогазом" та "Газпромом". У підсумку Росія тепер винна Україні 2,56 млрд доларів.

Відео"Нафтогаз України" виграв судову тяганину проти "Газпрому"

Газова перемога України у Стокгольмі. Міжнародний арбітраж постановив, що російська компанія має компенсувати українській понад 4 з половиною мільярдів доларів за недопоставлений газ для транзиту з 2009-го по 2016 роки. За рішенням суду, частину цих грошей зарахують за постачання газу 2013-го і 2014-го.

"Нафтогаз України" виграв судову тяганину проти "Газпрому"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції