"Нафтогаз" знову бере кредити на російський газ

"Нафтогаз" планує у липні позичити в "Укрексімбанку" 625 мільйонів гривень для фінансування закупівлі природного газу.

"Нафтогаз України" 4 серпня уклав угоду з "Укрексімбанком" на відкриття кредитної лінії строком на рік, вартість якої склала 120,67 мільйона гривень, повідомляється у "Віснику державних закупівель".

Раніше в "Нафтогазі" заявили, що в липні планують позичити в "Укрексімбанку" 625 мільйонів гривень для фінансування закупівлі природного газу.

Пізніше прес-служба "Нафтогазу" підтвердила, що мова йде саме про цю суму. Таким чином, вартість обслуговування кредиту становила близько 19% річних.

Закупівлю здійснено за безконкурсною процедурою "у одного учасника".

В НАК це пояснюють дефіцитом обігових коштів, викликаним незадовільним станом розрахунків споживачів за газ в 2011 році та обмеженим колом банків, готових в даний момент співпрацювати з компанією в частині надання кредитних ресурсів.

Крім того, в обґрунтуванні закупівлі є посилання на обмеженість часу та необхідність у накопиченні достатнього обсягу обігових коштів для виконання зобов'язань компанії перед "Газпромом" з оплати імпортованого в Україну в серпні природного газу.

Раніше в "Нафтогазі" заявили, що "подібні кредити не призводять до погіршення фінансового стану компанії, оскільки є забезпеченими товаром, ціна на який зростає".

За інформацією управління по зв'язкам з громадськістю НАК, на 18 липня з початку періоду закачки компанія накопичила у підземних сховища близько семи мільярдів кубометрів газу; загалом на цю дату у сховищах накопичено 16,9 мільярда кубометрів енергоресурсу.

Нагадаємо, за імпортований в липні 2011 року природний газ, НАК "Нафтогаз України" перерахував російському ВАТ "Газпром" близько 477 млн доларів.

Ціна природного газу для компанії в третьому кварталі 2011 року складає біля 355 доларів.

Як відомо, Україна вже протягом півроку намагається домовитися з "Газпромом" про перегляд формули ціноутворення на газ. На сьогоднішній день вже було проведено декілька раундів безрезультатних переговорів.

"Нафтогаз" намагався "надавити" на російського експортера погрозами підвищення вартості транзиту блакитного палива через свою територію, проте такі заяви очікуваного ефекту не мали. У відповідь російська сторона заявила, що буде всіляко намагатися скоротити обсяги транзиту газу через Україну.

Як варіант виходу з ситуації "Газпром" пропонував продавати Україні паливо за європейською ціною, але зі знижкою у 40% в обмін на створення СП з "Нафтогазом". Україна від такої пропозиції відмовилась.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази

"Нафтогаз" заплатив за липневий газ майже півмільярда доларів

Азаров сказав, скільки Україна платитиме за газ у четвертому кварталі

Азаров заявив, що дорогий газ може підірвати стосунки України та Росії

Україна почала підготовку до реформи газового ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: