"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

30 вересня - останній день, коли "Нафтогаз" повинен сплатити борг у 500 мільйонів доларів. Компанія веде переговори про реструктуризацію.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина та в.о. міністра фінансів Ігор Уманський запевнили, що компанії не загрожує дефолт.

Про це вони заявили у Лондоні куди прибули для переговорів з інвесторами про відтермінування виплат по єврооблігаціях паливної компанії.

Дубина та Уманський переконані, що борг "Нафтогазу" буде вчасно реструктуризовано. Йдеться передусім про цінні папери на суму 500 мільйонів доларів, які компанія випустила 5 років тому і які хоче пролонгувати ще на стільки ж.

За словами представників української сторони, інвестори схвально відгукнулися на ідею реструктуризації заборгованості й пропозиції обміняти єврооблігації на нові бонди.

"Ми вважаємо, що інструмент цей досить позитивний. Пропозиції свої ми кредиторам роздали, і я маю впевненість у тому, що наша пропозиція буде прийнята. На 9-те жовтня призначені збори кредиторів і там має бути ухвалене остаточне рішення. Але вже на сьогодні ми маємо позитивну відповідь від деяких банків. Тому думаю, все буде добре", - сказав Дубина.

На пропозицію про реструктуризацію вже відгукнувся банк Credit Suisse.

Разом із тим, Люксембурзька фондова біржа вже виключила зі свого котирувального списку п'ятирічні євробонди "Нафтогазу" на 500 мільйонів доларів. Термін погашення за цими цінними паперами наступає у вівторок, 30 вересня.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що уряд вирішив перенести переговори про реструктуризацію боргу "Нафтогазу" за єврооблігаціями на 500 мільйонів доларів на жовтень. Це загрожувало оголошенням компанією технічного дефолту.

Крім того, Люксембурзька фондова біржа припинила торги п'ятирічними євробондами "Нафтогазу" на суму 500 мільйонів доларів через порушення компанією правил біржі. А рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній і національній валюті "Нафтогазу" з СС до С і дало йому негативний прогноз.

Зовнішній борг "Нафтогазу" зараз становить 1,7 мільярда доларів. З них 500 мільйонів припадає на єврооблігації.

Читайте також:

"Нафтогаз" врятують від дефолту протягом 20 днів

Тимошенко обіцяє не допустити дефолту "Нафтогазу"

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

СП: Тимошенко доводить "Нафтогаз" до банкрутства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: