Фірташ звинуватив Україну в незаконному відборі 11 млрд кубометрів газу

Компанія Centragas Beteiligungs Holding AG (Австрія) звинувачує владу України в експропріації "Нафтогазом" 11 млрд куб. м газу.

Компанія Centragas Beteiligungs Holding AG (Австрія), якій належать 50% акцій компанії RosUkrEnergo (Швейцарія), звинувачує владу України в експропріації в січні-квітні 2009 року "Нафтогазом" 11 млрд куб. м газу. Відповідне повідомлення від компанії Centragas отримало Міністерство юстиції України, повідомив перший заступник міністра юстиції України Євген Корнійчук.

"Відповідно повідомленню, компанія Centragas звинувачує Україну в порушенні договору до Енергетичної хартії, який був ратифікований Верховною радою України 6 лютого 1998 р., а саме, в нібито експропріації в січні-квітні 2009 р. національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" 11 млрд куб. м газу, які належали компанії RosUkrEnergo", - відзначив Корнійчук.

Компанія Centragas Beteiligungs Holding AG звертається з проханням про мирне врегулювання суперечки з Україною відповідно до ст. 26 договору до Енергетичної хартії. За словами Є.Корнійчука, згідно цієї статті, якщо суперечки між договірною стороною і інвестором іншої договірної сторони не можливо вирішити мирним шляхом протягом трьох місяців після звернення про мирне врегулювання, то інвестор може передати суперечку за власним бажанням для вирішення до судів або арбітражні трибунали договірної сторони, або для вирішення відповідно до будь-якої заздалегідь узгодженої процедури врегулювання суперечок.

Євген Корнійчук звертає увагу на два моменти.

По-перше, RosUkrEnergo складається не тільки з австрійської Centragas, але також і з представників російського акціонера. Тому, як представники Centragas, вони ніякого права подавати позов від своєї дочірньої компанії не можуть. "Нам відомо, на 100 %, що другий акціонер своєї згоди на цю акцію не давав", - говорить перший замміністра юстиції.

По-друге, держава і "Нафтогаз" це різні юридичні суб'єкти і раніше компанії Фірташа вже зверталися до "Нафтогазу" з позовами з цього ж питання. За словами Корнійчука, арбітражи, навіть різні, не можуть розглядати одне і те ж питання. "Більш того, раніше в іноземних судах ми вже неодноразово доводили, що "Нафтогаз" і держава це різні суб'єкти. І держава, крім того, що вона акціонер "Нафтогазу", не бере участь в менеджменті, а також не веде господарської діяльності. Тому позови, направлені до "Нафтогазу", ніякого відношення до держави не мають", - говорить він.

"Можна подивитися із цього приводу рішення нью-йоркських судів, де свого часу я захищав інтереси держави Україна. Тому немає ніякого сенсу піднімати старі теми", - підсумував Євген Корнійчук.

Нагадаємо, Rosukrenergo, одним із власників якої є бізнесмен Дмитро Фірташ, вчетверо - до 8,26 млрд. дол. збільшила претензії до "Нафтогазу України" за 11 млрд куб. м газу, які українська компанія відмовилася підняти зі своїх сховищ.

Читайте також:

Фірташ вимагає від України 8 млрд дол.

Через "Нафтогаз" держборг зросте до 45% ВВП

Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: