"Нафтогаз" звинуватив РосЗМІ у брехні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російське державне інформагенство нібито збрехало про рекомендації Єврокомісії Україні

НАК "Нафтогаз" 19 листопада звинуватив в поширенні неправдивого повідомлення російську державну інформаційну агенцію ТАСС.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

"Спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску – неправда", - зазначається в повідомленні.

У компанії вказали, як в Україні розуміють позицію Єврокомісії в українсько-російському газовому протистоянні.

"Єврокомісія рекомендувала "Газпрому":
а) укласти довгостроковий контракт
б) на значний обсяг
в) за європейськими правилами і
г) з новим українським оператором ГТС, бо це відповідає комерційним інтересам усіх сторін та забезпечує енергетичну безпеку Європи", – твердять у "Нафтогазі".

Єврокомісія рекомендувала Газпрому: а) заключити довгостроковий контракт б) на значний обсяг в) за європейськими...

Опубліковано Нафтогаз України - Naftogaz Вівторок, 19 листопада 2019 р.

Інформагенція ТАСС із посиланням на власне «джерело в інститутах ЄС, близьке до тристоронніх газових переговорів", повідомила 19 листопада, що "Єврокомісія рекомендувала Україні закуповувати газ з Росії безпосередньо в обсязі близько 15 мільярдів кубометрів на рік, скоротивши дорогі реверсні поставки".

Нагадаємо, 28 жовтня у Брюсселі завершився черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС про транзит газу. Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовіч заявив, що розчарований результатами тристоронніх переговорів.

На початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні постачання газу.

Володимир Путін закликав до обнулення судових претензій між "Газпромом" і українським "Нафтогазом", пов'язаних з урегулюванням проблеми боргу та підписанням контрактів на транзит і постачання газу.

Згодом російський "Газпром" надіслав "Нафтогазу України" офіційну відповідь, у якій відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції