"Нафтогазу" пообіцяли труднощі з оплатою російського газу

Платіж української компанії за російський газ у жовтні може скласти до 600 мільйонів доларів.

"Нафтогаз України" очікує труднощів з оплатою за поставлений у жовтні російський газ. Про це повідомляє високопоставлене джерело в уряді України.

Платіж української компанії за російський газ у жовтні, який має бути проведений "Газпрому" до 7 числа наступного місяця, може скласти до 600 мільйонів доларів.

7 жовтня "Нафтогаз" повністю розрахувався з "Газпромом" за поставки російського газу у вересні 2009 року. За підсумками вересня українська сторона перерахувала "Газпрому" близько 400 мільйонів доларів. Всього у вересні Україна імпортувала з Росії близько 2 мільярдів кубометрів газу.

Згідно з умовами газового договору між Росією і Україною, українська сторона зобов'язується перераховувати кошти за спожитий газ не пізніше сьомого числа кожного місяця, наступного за місяцем поставки. У разі недотримання цієї умови Росія має право вимагати стовідсоткової передоплати постачань.

У ЗМІ часто з'являлися повідомлення про те, що "Нафтогаз" стикається з серйозними труднощами при оплаті російського палива, проте досі компанії вдавалося знайти кошти.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко раніше обіцяла, що до кінця року українська сторона буде стабільно оплачувати постачання російського газу.

Україна, яка може недобирає лише 20 відсотків від обумовлених у контрактах обсягів палива, вже заявила, що в 2009 році придбає не більше 33 мільярдів кубометрів російського газу (у контрактах на 2009 рік прописаний обсяг в 40 мільярдів кубометрів).

У січні-вересні "Нафтогаз" імпортував близько 17 мільярдів кубометрів газу. Для виконання зобов'язань за контрактом йому необхідно до кінця року закупити ще як мінімум 14 мільярдів кубометрів майже на 3 мільярди доларів. Однак, як повідомлялося раніше, "Нафтогаз" має намір в четвертому кварталі купити лише 7-8 мільярди кубометрів газу.

Зазвичай Україна споживає приблизно 70 мільярдів кубометрів палива на рік, з яких самостійно видобуває близько 20 мільярдів. У 2008 році країна закупила у "Газпрому" 52 млрд кубометрів палива.

Читайте також:

Міжнародні експерти віддалили "Нафтогаз" від дефолту

"Нафтогаз" попросив у "Газпрома" переписати газові контракти

"Нафтогаз" попросив Росію виконувати обіцянки Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: