"Нафтогазу" збираються дати 18 мільярдів гривень з бюджету

Уряд хоче поширити схему капіталізації проблемних банків на НАК "Нафтогаз України".

Кабінет міністрів запропонував Верховній раді збільшити статутний фонд НАК "Нафтогаз України" на 18,6 мільярдів грн.

У відповідному законопроекті уряд пропонує внести зміни до державного бюджету, згідно з якими статутний капітал нафтогазової компанії передбачається поповнити за рахунок випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Кабмін хоче поширити закріплену законом про держбюджет-2009 схему капіталізації проблемних банків і на "Нафтогаз України".

Як відомо, програма капіталізації банків загальним обсягом до 44-50 млрд грн передбачає подальший викуп ОВДП Національним банком за рахунок емісії, як єдино можливим покупцем сьогодні цих цінних паперів в таких обсягах.

Уряд вже ухвалив постанови про капіталізації перших трьох банків за рахунок випуску облігацій на загальну номінальну суму 9,47 млрд грн.

Наразі статутний капітал "Нафтогазу України" становить 5,56 млрд грн – таким чином, його хочуть збільшити до 24 млрд 164,7 млн грн.

Про необхідність капіталізації компанії, в тому числі для розрахунку з кредиторами -державними банками - та залучення нових кредитів для закупівлі газу, раніше заявляв голова НБУ Володимир Стельмах.

Як заявив уповноважений з енергобезпеки президента України Богдан Соколовський, коштів, зібраних "Нафтогазом України", не вистачить для оплати "Газпрому" постачань російського газу в червні. Дефіцит становитиме близько 100 мільйонів доларів, які треба буде залучати в якості позик.

Читайте також:

СП: "Газпром" хоче врятуватися за рахунок України

"Газпром" більше не буде видавати Києву аванси

За вісім днів "Нафтогаз" може збанкрутувати

Україна має заплатити за газ у червні 250 мільйонів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: