Нафтогін "Одеса - Броди" добудують до Ґданська

У 2008 році нафтопровід "Одеса - Броди" запустять у аверсному напрямку, а через кілька років - добудують до Ґданська.

Україна та Польща планують запустити нафтогін "Одеса – Броди" в аверсному режимі в середині 2008 року.

Про це заявили президенти України та Польщі Віктор Ющенко і Лєх Качинський у м. Южне на Одещині після відвідання морського нафтового терміналу "Південний".

"Початком реалізації цього проекту, в тому розумінні, як ми сьогодні говорили, я бачив би середину 2008 року. Ми маємо всі обставини твердо про це говорити", – сказав Віктор Ющенко.

Ющенко Качинський
УНІАН
Віктор Ющенко та Лєх Качинський оглядають порт "Південний"
Він деталізував, що перший етап такого використання нафтопроводу передбачатиме транспортування нафти в аверсному режимі до Бродів – а з цього відправного пункту вона буде перевозитися залізницею. "Тільки аверсний варіант використання "Одеса – Броди" має перспективу. Інших варіантів просто не існує", – зазначив президент, додавши, що для переводу нафтогону в такий режим потрібно близько трьох місяців.

Президент України також повідомив, що відповідно до плану розвитку цього проекту, в грудні 2007 року відбудеться формування статутного фонду СП "Нова Сарматія", в квітні буде утверджено ТЕО проекту з тим, щоб вже у травні ця компанія могла вийти на ринок зовнішніх запозичень і звернутися за позиками до ЄБРР.

Ющенко нагадав, що в поточному році було прийняте формальне політичне рішення стосовно проекту – воно детально прописано в положеннях відповідної міжурядової угоди. Президент подякував урядовим та бізнес-структурам за відданість у темі реалізації в 2007 році цього проекту.

Зі свого боку Лєх Качинський підтвердив зацікавленість Польщі в повній реалізації даного проекту. "Я переконаний, що цей проект буде реалізований. Очевидно, це в нашому польському інтересі" – сказав Президент Польщі, запевнивши, що зміна виконавчої влади у його країні не вплине на плани її участі в проекті.

Одеса - Броди
Архів
На даний час нафтогін "Одеса - Броди" працює в реверсному напрямку
"Я очікую, що під час Енергетичного саміту в Києві можна буде побачити перший етап роботи нафтопроводу "Одеса – Броди", – сказав президент Польщі, зазначивши, що підготовчі роботи з реалізації проекту йдуть прискореними темпами. На його думку, добудова нафтогону до Гданська можлива в 2011–2012 роках.

Водночас Ющенко висловив думку, що цю роботу можна реалізувати протягом 2008–2009 років. "Якби не було політики, то проект "Одеса – Броди" працював би вже не один рік", – також відзначив президент України.

Віктор Ющенко та Лєх Качинський оглянули нафтовий термінал "Південний", ознайомилися з роботою порту та переглянули презентацію перспектив спільного використання нафтогону "Одеса – Броди". Після цього президент України підписав Указ про проведення в травні 2008 року в Києві Міжнародного енергетичного саміту, який, на його переконання, стане "завершенням всієї логістики, пов’язаної з реалізацією проекту "Одеса – Броди – Полоцьк – Гданськ".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: