Нафтогін Одеса-Броди завантажать на 100%

З зазначених об'ємів 5 млн. тонн буде експортовано на білоруські нафтопереробні заводи, ще 3 млн. тонн азербайджанської нафти буде поставлено на західноукраїнські НПЗ.

В 2011 році трубопровід Одеса-Броди планується завантажити на 100% - до 14 млн тонн.

З зазначених об'ємів 5 млн. тонн буде експортовано Азербайджаном на білоруські нафтопереробні заводи, ще 3 млн. тонн азербайджанської нафти буде поставлено на західноукраїнські НПЗ - "Галичина" та "Нафтохімік Прикарпаття", а 6 млн. тонн венесуельської нафти - на білоруські НПЗ, пише "Коммерсант-Украина".

"Навіть якщо Азербайджан не зможе поставити всю нафту, а експортує лише 4 млн. тонн, як передбачалося до цих пір, ми все одно зможемо завантажити трубопровід, оскільки у Білорусії контракт з Венесуелою на 10 млн. тонн", - повідомив співрозмовник в компанії "Укртранснафта".

Нагадаємо, в кінці листопада Білорусь і Україна завершили пробне прокачування 80 тис. тонн нафти по нафтопроводу Одеса-Броди в аверсному режимі від порту Южний до Мозирського НПЗ.

Білоруська сторона взяла на себе фінансування послуг з розвантаження танкера і прокачування нафти по нафтопроводу.

У 2010 році Білорусь закупить у Венесуели 4 млн. тонн нафти, в 2011 році - 10 млн. тонн, з яких близько 6 млн тонн можуть бути поставлені на умовах своп і транспортовані по нафтопроводу Одеса-Броди.

Читайте також:

Польща просить Україну добудувати "Одеса-Броди"

"Газпром" і "Нафтогаз" створюють два СП

Україна обмежить імпорт нафтопродуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: