Нафтопереробники вимагають під Радою встановити єдиний акциз на паливо

Нафтопереробники вимагають під Радою встановити єдиний акциз на паливо

За словами мітингувальників, зниження акцизів дозволить зменшити ціни на бензин до 18 гривень за літр.

Працівники найбільшого українського нафтопереробного заводу компанії "Укртатнафта" проводять мирний мітинг під стінами Верховної Ради з вимогою прийняти законопроєкт, яким встановлюється єдиний акциз на паливо, що дозволить зменшити залежність від поставок скрапленого газу з Росії.

Як передає кореспондент УНІАН, учасники мітингу тримають плакати і скандують гасла: "Без нас немає руху", "Українцям дешевий вітчизняний бензин", "Акциз - це дешевий бензин", "Депутати, врятуйте нафтопереробну галузь", "Припиніть фінансувати агресора".

Заступник начальника юридичного управління ПАТ "Укртатнафта" Олександр Козачук розповів журналістам, що збори трудового колективу компанії прийняло рішення провести мирну акцію. На мітинг вийшли близько 200 працівників Кременчуцького нафтопереробного заводу.

"Цією акцією ми хочемо звернути увагу киян на акцизи. Ми просимо врахувати інтереси не тільки українців, які їздять на Автогаз, а й тих, хто їздить на бензині. Якщо буде нижче акциз, то бензин буде коштувати 18 гривень за літр, це розумна ціна . Ми просимо депутатів підтримати законопроєкт №4098. Оскільки він також забезпечить інтереси національної безпеки і енергетичної незалежності ", - сказав він.

За словами Козачука, попри постанову РНБО про неперевищення 30% частки поставок енергоресурсів з одного джерела, з кожним роком РФ збільшує свою експансію на ринок вже майже до 80%.

Співавтор законопроєкту, народний депутат Юрій Шаповалов розповів УНІАН, що зараз ситуація на вітчизняному НПЗ стає критичною, адже раніше на Кременчуцькому НПЗ працювали понад 4 тис. працівників, а на сьогодні вже менш як три тисячі. З 2012 року обсяги переробки нафтопродуктів в Україні зменшилися у два рази.

"У законопроєкті дуже простий механізм, ми вирівнюємо акцизний податок для всіх: скрапленого газу, бензину та дизельного палива - 139 євро за тонну. Звичайно, є газове лобі, яке все буде робити, щоб цей закон не прийняти. Але я думаю, що здоровий сенс спрацює і народні депутати підтримають законопроєкт. Якщо він буде прийнятий, бензин подешевшає приблизно на 3 грн, думаю для кожного автомобіліста це суттєво. Також буде близько 5 млрд грн до державного бюджету додаткових надходжень", - сказав він.

Ще один співавтор законопроєкту, народний депутат Олексій Мовчан зазначив, що законопроєкт дасть поштовх для розвитку всієї галузі.

"Нафтопереробна галузь весь час піддавалася атакам лобістів з Росії: вони то купували українські заводи та різали їх на металобрухт, то маніпулювали з акцизами. Вчора ми зареєстрували законопроєкт, яким вирівняємо акциз - це дасть перспективу розвитку Кременчуцькому НПЗ і іншим підприємствам", - сказав він.

Мовчан зазначив, що законопроєкт стосується не тільки одного заводу, а й усієї галузі національної економіки загалом.

Авторами законопроєкту є близько 17 народних депутатів. Якщо не прийняти законопроєкт і нічого не змінити, вітчизняна нафтопереробка прийде в занепад і закриється, а люди втратять роботу, підкреслив він.

"У нас немає морального права купувати російський газ, коли в Україні йде війна в такому масштабному обсязі. Ми зобов'язані підтримувати національного виробника. Якщо ми нічого не будемо з цим робити, то буде перспектива закриття останнього заводу і падіння всієї нафтопереробної галузі. Люди будуть втрачати роботу, і це близько 75 тисяч українців", - додав депутат.

Нагадаємо, 16 вересня в Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт №4098 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на паливо", який дозволить істотно знизити ціни на бензин. Документом знижуються акцизи для бензину з 213 євро за тонну до 139,5 євро, для дизеля - так і залишається 139,5 євро за тонну, а для автомобільного газу з 52 євро за тонну підвищується до 139,5 євро.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів