Нафтопровід "Одеса-Броди" обговорять восени

Країни-учіасниці ГУАМ обговорять розвиток нафтопроводу "Одеса-Броди" на черговому саміті восени у Литві.

Країни "Організації за демократію й економічний розвиток - ГУАМ" більш предметно обговорять розвиток нафтопроводу "Одеса-Броди" на черговому саміті, що пройде восени в Литві.

Про це сказав на спільній прес-конференції Президент Азербайджану Ільхам Алієв.

"Ми сподіваємося, що до наступного саміту, який планується восени в Литві, ми одержимо вже конкретні рекомендації від робочих груп щодо порядку денного. Ми повинні підійти до цього питання із практичної точки зору й визначити кроки", - сказав він.

З його слів, ця тема обговорювалася на енергетичному саміті в Кракові, коли було прийнято політичне рішення, а також на засіданні у форматі Польща-ГУАМ 18 червня й на саміті ГУАМ 19 червня.

"Є серйозна політична ініціатива наших країн, є ресурси вже наявні, Азербайджан перетворюється у великого виробника нафти", - сказав Алієв.

Він проілюстрував це цифрами, сказавши, що в 2008 році Азербайджан планує добути мінімум 50 млн. тонн нафти, а до 2010 року може збільшити цей показник до 65 млн. тонн.

Алієв сказав, що нафтопровід "Баку-Тбілісі-Джейхан" буде заповнено на повну потужність в 2008 році, і є ще 2 нафтопроводи, по яких транспортується азербайджанська нафта до Чорного моря, звідки в перспективі й буде одержувати її "Одеса-Броди".

"Що стосується ресурсів, в Азербайджані їх досить, у родовищах, за останніми даними, ресурси становлять 1,2 млрд. тонн. У разі потреби ми можемо добувати стільки нафти, скільки нам потрібно", - сказав Алієв.

Він також висловив готовність посприяти участі Казахстану в цьому проекті, надавши йому свої транзитні можливості.

"Що стосується залучення нафти третіх країн до проекту "Одеса-Броди", то це їхнє суверенне право. Що ми можемо зробити, і ми завжди дуже конструктивно до цього ставилися, це надати свою існуючу інфраструктуру. Сьогодні інфраструктура транспортування нафти й газу з Азербайджану найсучасніша на пострадянському просторі", - сказав Алієв.

Як повідомляло агентство Українські новини, у декларації за підсумками саміту країни-члени ГУАМ зафіксували своє прагнення збільшити внесок у глобальну енергетичну безпеку.
У травні на енергетичному саміті в Польщі Україна, Польща, Литва, Грузія й Азербайджан домовилися створити спільне енергетичне підприємство.

Тоді Президент Віктор Ющенко сказав, що створення компанії є політичним рішенням, що означає підтримку необхідності добудування "Одеса-Броди" з боку Азербайджану, Грузії й Литви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: