Нафтопровід "Одеса-Броди" переведуть на аверсний режим за 2 роки

Україна вже почала переговори з "Белнефтехимом" про постачання венесуельської  нафти з Одеси в Білорусь.

Заступник міністра палива і енергетики Ігор Кирюшин заявив, що впродовж двох років Україна розраховує перевести нафтопровід Одеса-Броди в аверсний режим, почавши прокачування нафти в Білорусь, пише "Коммерсант-Украина"в статті "Одесса-Броды сделает все наоборот".

За словами Кирюшина, найближчим часом російська сторона не буде негативно відноситися до аверсного режиму роботи нафтопроводу. Тому Україна вже почала переговори з "Белнефтехимом" про постачання нафти з Одеси в Білорусь. Зараз нафтопровід Одеса-Броди експлуатується в реверсном режимі - російська "Транснефть" перекачує з Бродів в Одесу близько 10 млн т нафти в рік.

Росія вже працює над альтернативними постачаннями нафти, тому початок аверсной роботи нафтопроводу Одеса-Броди можливий і раніше, вважає президент Київського міжнародного енергоклубу 2Q - club Олександр Тодийчук. Так, Росія будує нафтопровід "Балтійська трубопровідна система-2" (БТС-2), що приведе до зниження об'єму транзиту російської нафти через Україну. Введення БТС-2 в у експлуатацію запланований на 2011 рік, потужність його першого етапу - 30 млн т.

Уперше про аверсных постачання нафти по нафтопроводу Одеса-Броди в Білорусію заговорили взимку 2007 року, коли російська "Транснефть" тимчасово припинила транзит нафти до країн Європи по північній гілці нафтопроводу "Дружба". На початку цього року конфлікт Мінська і Москви поновився. В ході свого першого візиту в Мінськ президент Віктор Янукович оголосив про готовність України забезпечити транзит венесуельської нафти до Білорусії. Зараз частина постачань здійснюється через Україну по залізниці. У поточному році Білорусія планує отримати 10 млн т венесуельською нафтою.

Читайте також:

Лукашенко має намір приєднатись до проекту Одеса-Броди

"Нафтогаз" заявляє про відсутність загроз для транзиту російської нафти

Росія може припинити постачання нафти через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: