Нафтотрейдери: ціни на бензин в Україні занижені

Власники українських АЗС запевняють, що бензин повинен коштувати не менше 12 гривень.

Оператори українського ринку пального запевняють, що цінам на бензин ще є куди рости.

На їхню думку, нинішня цінова планка у 10 гривень за літр пального найпопулярнішої марки А-95, запропонована урядом, не відповідає умовам, які диктує ринок, а з дорогої сировини не може бути дешевого продукту.

Роздрібна ціна на бензин в Україні істотно занижена, переконані в Асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України".

Нещодавно український уряд оголосив, що ціна бензину марки А-95 не повинна перевищувати 10 гривень, дизельного пального - 9 гривень 60 копійок. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко закликав нафтотрейдерів зважати на ці рекомендації, відзначивши, що уряд свою обіцянку виконав і понизив ставки акцизного збору на нафтопродукти.

У квітні Верховна Рада зменшила на 50 євро з тонни акцизи на бензин. Пільга діятиме до серпня 2011 року.

Але очікуваного пониження цін не відбулося. Роздрібні ціни на пальне в Україні залишаються високими і перевищують ціновий бар'єр запропонований урядом.

Оператори ринку запевняють, що загальносвітове підвищення цін не можливо компенсувати зниженням акцизів. Тож, про ціну в 10 гривень не може бути й мови.

Хоча зменшення акцизів стабілізувало на якийсь час ціну на бензин, інакше сьогодні він коштував би 12 гривень за літр, зазначає президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук.

Але знизити ціни до рекомендованих урядом - не вийде.

"За останній місяць ціна бензину виросла на 9,14%, на дизельне паливо - 3,6%,на нафту - 6,5%. І сьогодні, навіть враховуючи понижені ставки акцизів і усі чинники, які ми маємо, треба пам'ятати, що барель нафти коштує більше 120 доларів. А з дорогої сировини ми ніколи не отримаємо дешевий продукт", - зазначає Косянчук.

Спроба ж адміністративного регулювання цін на бензин в Україні може призвести до дефіциту нафтопродуктів, як це відбувається зараз в Росії, попереджає експерт науково-технічного центру "Псіхея" Геннадій Рябцев.

"Зараз ціна на бензин та дизельне паливо є заниженою відповідно до економічно обґрунтованих рівнів. Якщо ж держава і надалі буде адміністративним шляхом утримувати вартість бензину на тому рівні, який вона вважає доцільним, то це може призвести до ще більшого зростання цін після зняття обмежень", - вважає він.

Рябцев прогнозує, що бензин і далі дорожчатиме.

За його словами, до кінця травня бензин вітчизняного виробництва може подорожчати до 10 гривень 30-40 копійок за літр. Стосовно бензину А-95 євростандарту, який переважно імпортують в Україну, то до кінця травня він може подорожчати до 10 гривень 80 копійок за літр.

Водночас, президент Міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук, вважає що реальна ціна бензину в Україні - 7 гривень за літр.

"Сьогодні за цінами Європейського Союзу нам продають неякісний товар і дуже часто фальсифікат. На нашому ринку присутність бензину, який не відповідає навіть застарілим українським стандартам - це 50-70%. Реально зваживши, що це насправді не бензин, його вартість мала б бути у межах 7 гривень", - зауважує експерт.

На жаль аналізи якості пального, наголошує експерт, робить не держава, а корпоративні пересувні лабораторії.

Тим часом у Держспоживстандарті визнають, що майже третина автомобільного пального не відповідає навіть чинним українським стандартам якості.

У відомстві запевняють, що вже влітку запрацюють пересувні лабораторії, які дають змогу швидко виявляти неякісне пальне і притягувати до відповідальності його продавців.

Читайте також:

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

На українських АЗС продають не бензин, а "бодягу" із вугілля

Ціни на бензин виросли по всій Європі

Бензинова криза у Росії не вдарить по Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: