Нафтотрейдери придумали, як не платити мито за імпорт пального

Нафтотрейдери знайшли новий безмитний канал. Імпортери завозять біодизель, який не обкладається митом.

Скорочення у січні-квітні переробки нафтової сировини на НПЗ і ГПЗ України пов'язане із тим, що у квітні в Україну почало надходити білоруське біодизельне пальне, повідомило високопоставлене джерело в Міненерго.

Біодизель виробляється на ТДВ "Белнефтегаз" із російського дизельного палива із домішкою 0,2% біодобавок, пише "Комерсант-Україна".

Згідно із білоруським законодавством, така суміш не обкладається експортним митом, тоді як мито на звичайні види палива складає 216 доларів за тонну.

"По суті, ідеться про появу на ринку нового каналу постачання імпортного палива за демпінговими цінами. До лютого без сплати мита паливо ввозилося компанією "Лівела", але після її відходу з ринку імпортери знайшли новий спосіб заробітку", - відзначає аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

Голова правління ПАТ "Укртатнафта" Павло Овчаренко заявив, що заводи у квітні були змушені різко скоротити обсяг переробки.

"Для нас сьогодні кожна тонна переробленої сировини приносить 90 доларів збитків. При такій економіці скорочення переробки - це спроба знизити втрати", - говорить він.

У прес-службі ВАТ "Галичина" повідомили, що ще в березні, до появи біодизельного палива з Білорусі, втрати від переробки однієї тонни нафти становили 75-80 доларів, а у квітні зросли на 10-15 доларів.

За даними Овчаренка, обсяги поставок нафти падають, і за підсумками травня розрив із п'ятьма місяцями 2010 року може бути ще більш істотним.

Як повідомлялося, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, в січні-квітні переробка нафтової сировини на НПЗ і ГПЗ України скоротилася на 28,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 2,7 млн. тонн.

А обсяг переробки нафти в квітні знизився на 53,2% до квітня 2010 року, до 585,7 тис. тонн.

Нагадаємо, що білоруський "Мозирський НПЗ" з 1 травня на два місяці зупинився на плановий ремонт. Це істотно вдарить по українським споживачам палива, тому що продукція білоруського заводу становила половину імпорту бензину в Україні.

Читайте також:

Білорусь залишила Україну без бензину

Український бензин повинен коштувати не більше 7 гривень

Влітку бензин коштуватиме менше 10 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: