Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нафтова "змова". Росія та окремі країни ОПЕК вирішили "заморозити" обсяги видобутку

Зниження видобутку має сприяти підвищенню ціни на "чорне золото".

Два найбільші світові виробники сирої нафти – Росія та Саудівська Аравія – домовилися "заморозити" обсяги видобутку на рівні січня, аби ціни на неї почали зростати.

Переговори сьогодні, 16 лютого, в місті Доха в Катарі провели міністр енергетики Росії Олександр Новак та міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі, пише Bloomberg. Саудівський міністр уточнив, що до ініціативи також приєдналися Катар та Венесуела.

Керуючий директор швейцарської консалтингової фірми Petromatrix GmbH Олів'є Якоб зазначає, що "замороження" обсягів видобутку не одразу сприятиме різкому зростанню цін, проте цей процес буде більш помітний у другій половині 2016 року.

Одразу після цієї новини на світових торгах почала потроху зростати вартість нафти. Європейська Brent на Лондонській біржі здорожчала до 34,20 долара США за барель.

Міжнародне енергетичне агентство констатує, що в січні обсяги видобутку нафти Саудівською Аравією становили 10,2 млн барелів на день, Росією – 10,9 млн барелів щодня.

Варто зазначити, що Саудівська Аравія, Катар, Венесуела та ще дев'ять країн входять до Міжнародної організації 12 країн-експортерів нафти ОПЕК. Ця організація місяць тому вирішила не скорочувати обсяги видобутку. І це на тлі того, що протягом останніх двох років ціни на нафту впали на 70%.

Тим часом інші виробники заявили, що не будуть зменшувати видобуток нафти. Ідеться, зокрема, про США, а також Іран, який після зняття міжнародних санкцій активно нарощує видобуток та відновив експорт до Європи.

Іран, який є членом ОПЕК, експортував до введення проти нього санкцій 2,3 млн барелів на добу. Однак в 2012 році експорт нафти з країни скоротився до 1 млн барелів. Зараз в Ірані добовий обсяг видобутку становить 3,1 млн барелів нафти. Уряд вже заявив про намір збільшити експорт на мільйон барелів на добу. Раніше стало відомо, що Іран планує виставляти рахунки за поставлену нафту в євро, і вимагати у цій валюті "заморожені" в рамках санкцій активи. Таким чином Тегеран хоче знизити залежність від американського долара.

У січні чимало впливових і потужних фінансових корпорацій прогнозували, що вартість нафти може впасти навіть до 20 доларів за барель. Зокрема, таку цифру називали в одній з найбільших світових інвестиційних компаній – американській Goldman Sachs Group Inc.

Залиште свій коментар

Вибір редакції