Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нафтові ігри. Навіщо США наростили видобуток і як це похитнуло стабільність ОПЕК

Світові ціни на нафту останнім часом залишаються відносно стабільними.

На світовому ринку ціни на нафту залишаються відносно низькими – близько 50 доларів. Ще два роки тому вартість була вдвічі вищою. США не зважають на низькі ціни й продовжують вводити в експлуатацію нові бурові вишки, подвоївши їхню кількість за останній рік удвічі – до 765.

Таким чином США провокують нафтовий картель ОПЕК, який об'єднався з Росією. Вони домовилися скоротити видобуток, аби ціни пішли вгору. Проте паперові домовленості не допомогли, а США домоглися очищення ринку іншого роду. Про це пише Die Welt.

Кращі ліки від низьких цін - це низькі ціни. В такому випадку ринок самоочищається. Це одне з основних ринкових правил. Якщо ціни на конкретний товар залишаються на низькому рівні, продавці залишають ринок. І якщо пропозиція знижується, ціни знову ростуть автоматично.

Аналітик дослідницької фірми Global Risk Management Майкл Поулсен прогнозує, що очищення ринку відбудеться значно пізніше.

При цьому, важливі два аспекти. З одного боку, енергетичні компанії сподіваються, що світовий попит на нафту знову значно зросте. З огляду на синхронне відновлення економіки, це припущення не здається дуже сміливим. З іншого боку, видобувні компанії значно скоротили свої витрати. Для компаній видобуток окуповується і за низьких цін на нафту. Особливо для компаній, які роблять ставку на сланцеву нафту. Процес передбачає видобуток сировини з гірської породи, і ця технологія постійно вдосконалюється.

"Поки не можна точно сказати, яка ціна призведе до збалансування попиту і пропозиції. Сланцева промисловість постійно розвивається, вона несе відповідальність за новий світовий порядок у нафтовій сфері", - зазначає аналітик Goldman Sachs Джеффрі Каррі.

На його думку, в промисловості занадто багато інвестицій, спрямованих на установки, що робить видобуток більш ефективним, і в той же час перешкоджає банкрутствам. Він прогнозує, що вартість нафти може впасти нижче 40 доларів, перш ніж ринок очиститься. Нині нафта марки Brent торгується на рівні майже 49 доларів, американський сорт WTI - близько 47 доларів.

Це провокація щодо нафтового картелю ОПЕК. В кінці травня країни-члени домовилися про продовження скорочень виробництва і залучили до процесу Росію, найбільшу нафтовидобувну країну. Мета полягала в тому, щоб скоротити перенасичення ринку. Тепер виявляється, що угоди явно недостатньо. Схоже, мільярди доларів допомогли американській сланцевій промисловості зламати владу картелю і провести очищення ринку зовсім іншого роду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції