Нафтові мільярди. Фігуранти "схеми Курченка" пішли на угоду з прокуратурою

Двоє обвинувачених визнали свою участь у злочинній організації та пособництві Курченку в ухилянні від сплати податків.

Прокуратура Одеської області завершила розслідування стосовно двох фігурантів, причетних до розкрадання нафтопродуктів за "схемою" бізнесмена Сергія Курченка, який був соратником екс-президента Віктора Януковича.

Минулого тижня прокуратура області направила до Ренійського районного суду обвинувальний акт із угодою про визнання вини колишнім директором товариства з обмеженою відповідальністю в м. Рені й головним диспетчером підприємства в причетності до "схеми Курченка", передає УНІАН.

ВідеоПечерський суд столиці постановив узяти під варту олігарха Сергія Курченка

Як пояснили у прес-службі, колишні посадовці підприємства уклали з прокурором - процесуальним керівником - угоду про визнання своєї вини у скоєнні ряду злочинів. Зокрема, в участі у злочинній організації, пособництві в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах, підробці документів і зловживанні службовим становищем, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету понад 2 млрд грн коштів від реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів.

Нагадаємо, що у рамках розслідування кримінального провадження за рішенням суду на користь держави в липні 2017 року конфісковано майно Одеського нафтопереробного заводу і підприємства. Орієнтовна вартість конфіскованого майна становить понад 5 млрд грн.

У травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанії, що входять в холдинг Курченка ВЕТЕК, за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн. За документами, ці нафтопродукти не мали реалізовуватися в Україні, а мали поставлятися до третіх країн, що дозволяло компаніям Курченка ухилятися від сплати податків.

Під час розслідування було заарештовано особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Господарський суд Києва наприкінці листопада 2015 року зняв арешт із коштів та майна компанії ВЕТЕК.

У квітні 2014 року Курченко був оголошений у міжнародний розшук.

Залиште свій коментар