Нафту можуть продавати не за долари?

Президент Еквадору Рафаель Корреа пропонує ОПЕК встановлювати ціни на нафту в більш твердій валюті, ніж долар США.

Країни ОПЕК повинні продавати свою нафту в твердішій валюті, ніж долар США.

Як повідомляють "РИА Новости", про це заявив президент Еквадору Рафаель Корреа, який бере участь у роботі 3-го саміту організації країн-виробників і експортерів нафти (ОПЕК).

На прес-конференції в Ер-Ріяді він висловив стурбованість виробників нафти тим, що послаблення долара "з'їдає" значну частину їхнього прибутку. 

Не дивлячись на те, що ціна нафти наближається до 100 доларів за баррель, насправді вона нижча, ніж у 80-х роках минулого століття, сказав Корреа. 

Напередодні про те, що з урахуванням інфляції реальна ціна нафти не перевищує рівня 80-х років заявив також король Саудівської Аравії Абдалла бен Абдель Азіз. 

Еквадорський лідер підтримав висловлену напередодні президентом Венесуели Уго Чавесом думку про те, що організація ОПЕК повинна бути не тільки економічною, але й політичною. 

"Щоб керувати стратегічними ресурсами, ОПЕК повинна володіти політичним баченням", - сказав Корреа.
 
Проте його заклик, рівно як і заклик Чавеса, навряд чи буде почутий членами ОПЕК, перш за все Саудівською Аравією, які відіграють, завдяки обсягам своїх запасів нафти, головну роль в цій організациії та виступають проти політизування нафтового картеля. 

Нафта, як сказав напередодні саудівський монарх, повинна використовуватися "для будівництва та творення, а не перетворюватися на засіб конфліктів". Він закликав ОПЕК діяти, як і раніше, "з позицій поміркованості й мудрості".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: