Найбільш дохідною компанією України названо "Нафтогаз"

У ТОП-100 компаній України найбільш дохідним, але водночас збитковим підприємством експерти визнали "Нафтогаз".

Найбільш дохідною компанією України за підсумками першої половини 2009 року став НАК "Нафтогаз", найбільш прибутковою - "Київстар".

За результатами українського бізнес-рейтингу "ТОП-100. Найбільші компанії України", виручка "Нафтогазу" за перше півріччя перевищила 42 млрд грн. Втім, це не зашкодило українському газовому монополісту завоювати і статус найзбитковішої компанії. У графі "чистий прибуток" стоїть сума у приблизно 2 млрд грн. із значком мінус.

Загалом у нафтогазовому комплексі перше півріччя було найбільш успішним для компаній, які займаються видобутком і торгівлею газом, - практично всі оператори цього ринку показали позитивну динаміку зростання прибутковості в порівнянні з січнем-червнем 2008-го. Збільшити дохід компаніям дозволило подорожчання "блакитного палива".

Протилежна ситуація у нафтотрейдерів - практично всі показали мінус або мінімальне зростання. Єдиний з "ТОП-100" нафтотрейдер, який збільшив у січні-червні чистий дохід, це "Лукойл-Україна". Щоправда, це зростання склало лише 0,1%.

Сумарний дохід підприємств, що увійшли до першої сотні, за підсумками першого півріччя 2009 року досяг 334 млрд грн. Це 85,5% від номінального ВВП України за цей період.

Третина від цієї суми припадає на нафтогазовий сектор, 20% - на металургію і близько 18% - на енергетику. При цьому порівняно з минулим роком металургія зменшила свою прибутковість на 40%, нафтогазовий сектор - на 4,5%, а енергетика зросла. Щоправда, всього на 4%. А істотне зростання продемонструвала харчова, тютюнова галузі, а також роздрібний продуктовий рітейл і фармацевтика. Навіть в умовах кризи вони істотно (на 20-50%) наростили свою прибутковість.

Стійкий імунітет в умовах кризи в першому півріччі 2009 року показав ринок телекомунікацій (прибутковість компаній, що працюють на цьому ринку, в середньому за півроку зросла на 3,2%). Проте найбільші українські оператори мобільного зв'язку показали негативну динаміку зростання прибутковості за цей період.

Читайте також:

Через "Нафтогаз" держборг зросте до 45% ВВП

Українська економіка за три місяці впала на 15,9%

Збитки "Нафтогазу" сягнули двох мільярдів

За рік з України до офшорних зон перевели 115 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: