Найбільший банк Швейцарії "подарував" своїх клієнтів податковій

Банк UBS більше не хоче тримати вклади американців: тепер ними зможе зайнятися фінансова поліція.

Швейцарський банк UBS повідомив про закриття офшорних рахунків своїх американських клієнтів. Тепер його вкладників фінансова поліція зможе звинуватити в ухиленні від сплати податків або навіть відмиванні грошей.

Цей крок UBS зробив під тиском з боку федеральної влади, пише видання New York Times. Ще недавно такий вчинок вважався неможливим через відому всьому світу швейцарську банківську таємницю.

Тепер він призведе до закриття близько 19 тисяч рахунків, гроші з яких, як підозрюють американські прокурори, пройшли повз податкових інспекторів.

Головний банк UBS переведе ці активи до інших банків, інших відділень UBS, безпосередньо на особовий рахунок власників швейцарських вкладів або видасть чек на пред'явника, створивши таким чином можливість для прокуратури детально вивчити природу цих капіталів і встановити факт ухилення від податків на території США.

Експерти кажуть, що американські клієнти зіткнулися з суворим вибором: вони можуть перевести свої кошти у готівку і, тим самим, насторожити фінансову владу, або ж не робити цього, що призведе до втрати капіталів.

Ще один варіант полягає в перерахуванні грошей на рахунки інших банків, але, за американським законодавством, про будь-який трансфер вище 10 тис. доларів має бути офіційно повідомлено співробітникам мінфіну США.

"Ви можете взяти чек і викинути його в лісі або зберегти його де-небудь і, врешті-решт, не отримати нічого. Там нікуди сховатися", - поскаржився один з клієнтів UBS, що попросив не називати його імені у зв'язку з розслідуванням справи щодо ухиленню від сплати податків.

UBS, що вважається найбільшим приватним банком, заявив в липні, що може припинити надання американським клієнтам приватних офшорних банківських послуг, які не визнані мінфіном США.

У свою чергу, американські прокурори підрахували, що за допомогою швейцарського банку жителі США заховали від оподаткування не менше 18 млрд. доларів.

Довідка: UBS AG - найбільший швейцарський банк, що надає різні фінансові послуги по всьому світу.

Базується в Базелі і Цюріху. Також UBS є другим найбільшим банком Європи як з капіталізації, так і з прибутковості.

У жовтні 2008 року уряд Швейцарії прийняв рішення про викуп 10 % акцій банку за 3,9 млрд. євро у зв'язку зі світовою фінансовою кризою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: