UBS звільняє 7500 працівників. З початку року збитки банку склали 2 мільярди

Банк UBS збирається звільнити 7500 працівників та продати один зі своїх підрозділів.

Збитки найбільшого за активами швейцарського банку UBS склали в першому кварталі 1,98 мільярди швейцарських франків (1,75 мільярди доларів). В першому кварталі минулого року збитки банку склали 11,6 мільярдів франків.

Цей результат виявився дещо кращим за попередній прогноз самого банку, який прогнозував збитки в першому кварталі на рівні 2 мільярди швейцарських франків.

Глава UBS Освальд Грюбель підтвердив плани банку скоротити 7500 співробітників, змінити двох членів правління, а також продати бразильський підрозділ банку.

Грюбель оголосив перехід до прибуткової роботи "найбільш терміновою" задачею, яку ставить перед собою керівництво банку, оскільки від цього залежить довіра клієнтів та інвесторів.

Цей висновок підтверджує управляючий директор компанії BSI Рауль Пагліа, який вважає, що прибутковість банку - це питання кредитоспроможності. "У них серйозні проблеми з іміджем, і їх необхідно спробувати вирішити".

Акції UBS виросли з початку року на 5,9%, тоді як акції другого за розміром швейцарського банку Credit Suisse додали за той же час 57%. Це недивно, враховуючи, що Credit Suisse в першому кварталі одержав 2 мільярди франків прибутку, що перевершило очікування аналітиків. При цьому глава банку Мар Дуган заявив, що, не дивлячись на непросту ситуацію у всьому фінансовому секторі, Credit Suisse відчуває себе "виключно добре".

Ситуація UBS серйозно ускладнюється цілим рядом процесів і розслідувань, зроблених відносно банку фінансовою владою США. Банку довелося порушити банківську таємницю відносно 300 своїх вкладників в рамках розслідування справи про ухилення від податків на загальну суму близько 780 мільйонів доларів. Американські клієнти банку приховали ці гроші від уряду США, скориставшись приватними офшорними рахунками UBS.

Влада США хотіла одержати інформацію і про інших американських клієнтів, але офіційний представник найбільшого швейцарського банку заявив, що закони країни не дозволяють банку передати персональну інформацію про більшу частину своїх 52 тисяч клієнтів-американців, яких США підозрюють в ухиленні від податків, проте і після цього тиск на банк не припинився.

Читайте також:

У світі помітили відродження української економіки

Президент Chrysler пішов у відставку через банкрутство концерну

За квітень українці забрали з банків мільярд доларів

Власники платіжних карт VISA "Родовід Банку" отримали доступ до своїх грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: