Найбільшим країнам світу загрожує банкрутство

Експерти вважають цілком ймовірним, що країнам Європи, США та Японії не вдасться реструктуризувати свій зовнішній борг.

Банкрутство
Найбільшим країнам світу загрожує банкрутство
Найбільші держави світу (країни ЄС, Японія, США) ризикують не реструктурувати свій зовнішній борг через зростання боргового навантаження до рівня 20-30% їх бюджетів.

Як наслідок їм може загрожувати банкрутство, спрогнозував директор одного з найбільших швейцарських банків Union Bancaire Privée (UBP) Крістоф Бернард.

За оцінками експерта, є ціла низка глобальних ризиків, які, хоч і здаються зараз маловірогідними, можуть реалізуватися в найближчі два-три роки.

"Не потрібно забувати, що ще влітку минулого року банкрутство Leman Brothers здавалося абсолютно неймовірним", - нагадав Бернард.

Він зауважив, що цілком можлива ситуація, за якої зовнішній борг провідних розвинених країн може вирости з 10% (в середньому) до 20-30% від розміру бюджету цих країн. Це призведе до нездатності урядів обслуговувати свої валютні борги за поточними ставками.

В результаті провідні країни ЄС, Японія, Великобританія, а услід за ними і США не зможуть реструктурувати боргове навантаження на власні бюджети і втратять довіру позичальників та інвесторів.

Російським експертам такий сценарій також не здається фантастичним, враховуючи приклад їхньої власної країни.

"У 1997-1998 роках на прикладі Росії ми вже бачили щось подібне, коли уряд не справлявся з обслуговуванням за своїми зовнішніми боргами і оголошував дефолт. Найближчими роками поєднання різних чинників може зробити такий ризик цілком можливим, але регулятори цих країн вже роблять зусилля для його нейтралізації", - зазначив головний економіст компанії "Трійка Діалог" Євгеній Гавриленков.

Головний економіст Merrill Lynch Securities Bank of America по країнам СНД Юлія Цепляєва згодна з оцінками швейцарського банкіра: криза довіри до урядів провідних держав можлива, якщо вони продовжать нарощування своїх витрат за рахунок нових масштабних запозичень.

"Але я не думаю, що в планах урядів цих країн є нарощування запозичень з тією ж швидкістю, як і в кризовий період. Тому все не так погано", - вважає вона.

Читайте також:

Deutsche Bank не вистачило літер, щоб описати падіння економіки

Безробіття в єврозоні досягло 10-річного максимуму

Зовнішній борг США в листопаді поб’є всі рекорди

Європейці попросять Китай знецінити євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: