Найбільшими боржниками за газ стали п'ять областей Східної України

За інформацією "Нафтогазу", найбільшими боржниками за блакитне паливо є Дніпропетровська, Харківська та ще кілька східноукраїнських областей.

Найбільшими боржниками перед Державною компанією "Газ України" за газ, спожитий протягом минулого (2005-2009 роки) та нового (2009-2010 роки) опалювальних сезонів є п'ять східноукраїнських областей.

Як повідомили в "Нафтогазі України", найбільші борги мають підприємства комунальної теплоенергетики Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Запорізької та Луганської областей.

Станом на 23 листопада, борги підприємств ТКЕ в кожній із вказаних областей становлять від 141 до 437 мільйонів гривень, а рівень оплати – від 59% до 76%. Сума боргу за газ теплопостачальників цих областей перевищує 1,39 мільярда гривень (при заборгованості всіх підприємств ТКЕ в Україні понад 2,295 мільярда гривень.).

Таким чином, борги за спожитий з 1 жовтня минулого року природний газ теплопостачальників Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Запорізької та Луганської областей складають понад 60% боргу усіх підприємства ТКЕ.

З-поміж підприємств ТКЕ, чий борг перед "Газом України" становить від 105 до 135 мільйонів гривень - "Донецьктеплокомуненерго", Запорізький концерн "Міські теплові мережі", "Харківські теплові мережі", "Донецькміськтепломережа", "Криворіжтепломережа", "Криворізька теплоцентраль", ТЕЦ-3 (м. Харків).

Незадовільними є розрахунки за газ підприємств ТКЕ Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Запорізької та Луганської областей і у новому опалювальному сезоні, що почався 1 жовтня поточного року.

Станом на 23 листопада рівень оплати теплопостачальників кожної з цих областей за спожитий газ становить лише від 12% до 26%, а заборгованість – від 40 до 121 мільйона гривень. Сума їхнього боргу перед газовою компанією перевищує 422 мільйони гривень (заборгованість по Україні з 1 жовтня всіх підприємств ТКЕ – понад 888 мільйонів гривень), або 47% від боргу усіх підприємств теплокомуненергетики.

Низькі розрахунки за газ є наслідком незадовільної господарської діяльності підприємств ТКЕ та неефективного керівництва ними з боку місцевих органів влади, відзначили в "Нафтогазі".

Значна заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ ускладнює акумулювання НАК "Нафтогаз України" коштів для вчасних і повних розрахунків за імпортований природний газ, - додали в компанії.

Разом із тим, відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів від 27 грудня 2001 року №1729, імпортований  газ реалізується в Україні лише за умови стовідсоткової оплати споживачами використаного блакитного палива.

Згідно з положеннями статті 13 Закону "Про теплопостачання" відповідальність за теплопостачання покладена на органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про намір за допомогою Генеральної прокуратури змушувати боржників платити за спожитий газ. Глава уряду пообіцяла, що за фактами заборогованостей буде порушено кримінальні справи.

Найгіршими областями за розрахунками, в той же час, Тимошенко назвала Кіровоградську та Рівненську. Відзначила вона й високий рівень заборгованості в східноукраїнському регіоні, де, за словами прем'єра, місцеву владу контролює Партія регіонів.

Читайте також:

Тимошенко змусить ГПУ порушити справи проти газових боржників

Тимошенко доручила відстежити, куди пішли гроші облгазів

Україна не отримала від Росії грошей за транзит газу

ВідеоНайбільшими боржниками за газ стали п'ять областей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: